چطور یک آگهی استخدامی کامل بنویسیم؟

0

اگر تا به حال به سایت های استخدام مراجعه کرده و یا در میان صفحات روزنامه ها به آگهی های استخدام نگاه کرده باشید، متوجه ساختارها و فرم های گوناگون آگهی استخدام شده اید.
نوشتن یک آگهی استخدام درست مانند نوشتن هر آگهی دیگری ست. شما باید مخاطبان هدف خود را بشناسید و با پیش درک زبان آن ها و آن چه می خواهند، آگهی خود را ارائه دهید.

 

آگهی استخدام

آگهی استخدام

 
هیچ چیز بدتر از نوشتن یک آگهی برای موقعیتی نیست که شما امیدوارید به زودی پر شود و به نوعی به شخصی برای پر کردن این جای خالی در شرکت یا سازمان خود احتیاج مبرم دارید، اما پاسخی از سوی جامعه ی هدف خود دریافت نکنید.
و فاجعه آمیزتر از آن، حالتی ست که نه تنها جامعه ی هدف و اشخاص مناسب به آگهی استخدام شما عکس العملی نشان ندهند، بلکه شمار زیادی از افراد غیرمرتبط و ناهمگون با آن چه به دنبالش بوده اید، برای این موقعیت شغلی مراجعه نمایند.
این افراد تقصیری ندارید، خود شما هستید که با سهل انگاری آگهی استخدام را طوری تنظیم کرده اید، که از جامعه ی جویای کار مورد نظر خود دور شده و به نوعی آدرس را اشتباه داده اید.
کیفیت آگهی استخدام و هدف دار بودن آن، باعث می شود که شما از مخاطبان اصلی و مناسب خود پاسخ دریافت کنید.

مخاطب شما دقیقا چه کسانی هستند؟

اگر اکنون مشغول به کار باشند، شما چه فرصت ها و امتیازاتی به ایشان می دهید، که برای کسب این فرصت های تازه به آگهی شما پاسخ دهند؟
آگهی استخدامی شما می باید به طور مستقیم با مخاطبان اصلی تان صحبت کند. در غیر اینصورت شاید لازم باشد مانند یک قرن پیش به خیابان ها رفته و آگهی استخدامی خود را جار بزنید تا شاید از میان مردم، فرد مورد نظرتان پیدا شود.
یک آگهی استخدامی تنها شامل توصیف موقعیت شغلی باز نیست. بلکه شما باید با دقت تمام برای جذب بهترین کاندیداها این آگهی را نوشته و به نوعی پیش از مراجعه جامعه ی هدف خود را غربال سازید.
آگهی استخدامی خود را مانند یک قیف در نظر بگیرید. که ابتدا افراد زیادی به آن وارد می شوند، اما با فیلترهایی که در این آگهی قرار داده اید، افراد به خودی خود، خود را حذف کرده و در نهایت از ته این قیف تنها افرادی خارج شده و به آگهی پاسخ خواهند داد که بیشتر شباهت به ویژگی های مورد نظر کارفرما را دارند.
در آگهی تبلیغاتی خود موارد زیر را در نظر داشته باشید:
1-    عنوان موقعیت شغلی که برای آن آگهی می کنید
2-    به جای ” می باید” از ” خوب است که” استفاده کنید. به طور مثال به جای این که بنویسید متقاضیان می باید 3 سال سابقه کار داشته باشند، بگویید بهتر است متقاضیان 3 سال سابقه کار داشته باشند یا ترجیحا متقاضیان 3 سال سابقه کار داشته باشند.
3-    اغراق نکنید.
4-    در خصوص کمپانی خود توضیحاتی ارائه دهید
5-    حتما یک شماره تماس برای پاسخ به سوالات احتمالی متقاضیان اختصاص دهید.
6-    متقاضیان را مخاطب قرار دهید.

اشتراک:

نظرات بسته اند