چطور مشتری را به کافه وفادار کنیم؟

0

کسانی که به کافه داری از دید اقتصادی نگاه می کنند باید بدانند که سختی و چالش های راه اندازی کافه یک طرف و جذب مشتری با وفا روی دیگر سکه است. واقعیت این است که اگر هرچقدر هم کافه لوکسی داشته باشید اگر مشتری نباشد هیچ دست آوردی نداشته اید و تنها وقت و سرمایه تان هدر رفته است.

راهکارهای بسیاری در بازریابی کافه وجود دارند که همان روش قدیمی تبلیغات دهان به دهان هنوز هم جزو برترین گزینه هاست. احتمالا همه ما این کار را بارها انجام داده ایم. از غذای رستوران یا نوشیدنی کافه ای خوشمان آمده و پیش دوستان و همکاران بارها تعریفش را کرده ایم و به آنها پیشنهاد داده ایم تا به آنجا بروند و خودشان تجربه کنند.

هر چقدر مشتریان باوفای یک کافه بیشتر باشند احتمالا اینکه کیب و کارش بگیرد بالاتر است. در واقع مشتری همه چیز را تعیین میکند پس شرط پیروزی بر رقیبان مشتری مداری است و بس!

مشتری چه میخواهد؟
احتمالا پس از مدتی که کافه داری کردید ذائقه مشتری دستتان خواهد آمد که بیشتر چه نوع نوشیدنی یا خوراکی را سفارش می دهند. این همان زمانی است که باید منویتان را بازآرایی کنید و حتی در قیمت گذاری ها تجدید نظر کنید. باید منوی منحصر به فردی داشته باشید و چیزی در منو داشته باشید که دیگران آنرا به مشتری پیشنهاد نداده باشند.

کافی شاپ

کافی شاپ

چیدن منو
این یک ترفند قدیمی روانشناسی است، که میتوان با آن ذهنیت مشتری را برای خرید آماده کرد. به این ترتیب که در اول لیست منو نوشیدنی های گرانتر را ذکر کنید و رفته رفته از قیمت ها کاسته شود و در نهایت مشتری آن چیزی را سفارش خواهد داد که مد نظرتان بوده

البته این نکته هم توجه کنید که مشتری ها حوصله خواندن همه منو را ندارند و بسیار پیش می آید که همان گرانقیمت های اول لیست را سفارش میدهند.

پیشنهادات فصلی
هر فصل حال و هوا و نوشیدنی خاص خودش را دارد که میتوان از این شرایط بهره برد و نامتان را پر آوازه تر کنید. نوشیدنی های فصلی را پیش از همه در منویتان جای دهید تا مشتری های تنوع طلب را جذب کنید و بعد از آن آنها برایتان تبلیغ کنند. معمولا نوبر هر چیزی محبوب تر است!

نوشیدنی با نام خاص!
خوشبختانه صنعت کافه داری این امکان را فراهم کرده که نام های عجیب و غریب را بتوان روی نوشیدنی ها گذاشت. اگر نوشیدنی خاصی دارید بهتر است نامی خاص هم داشته باشد تا با آن معروف شوید. گاهی یک نام می تواند کنجکاوی مشتری را برانگیزد و به کافه بکشاند و پس از آن مشتری دائم شود.

هدایای هدفمند
همه دوست دارند هدیه بگیرند هرچند کوچک و ارزان هم باشد حتی به اندازه یک فنجان قهوه رایگان! قرار نیست با هدیه دادن خودتان را ورشکست کنید و همه درآمد را صرف چنین کاری کنید. گاهی لازم است به برخی مشتریان که وفاداریشان را ثابت کرده اند یک هدیه داد و چه چیزی بهتر از همان چیزی که خودش انتخاب کرده و خورده است؟

این یک جور قدردانی و مهمتر از آن یک استراتژی است که میتواند سودآوری به همراه داشته باشد.

کافه خاص

با همسایه ها مهربانتر باشید
در ساعات بیکاری که حوصله خودتان هم سر رفته اگر همسایه تان را به کی نوشیدنی که خودتان و ویژه درست کرده اید مهمان کنید نه تنها وقتتان را پر کرده اید بلکه در نزد آنان سخاوتمند تر از گذشته به چشم خواهید آمد که شاید بعد از این هم خودشان مشتری شما شوند. معمولا همسایه ها میتوانند در جذب مشتری تاثیرگذار باشند. هر کسب و کاری مشتری خود را دارد و در صورتی که همسایگانتان بخواهند می توانند شما را به آنها معرفی کنند …

خدمات متنوع
ارائه خدمات متنوع در کنار گزینه اصلی میتواند برای مشتری جالب باشد. مثلا وایفای رایگان برای مشتری جالبتر از تماشای در و دیوار است. اگرچه چنین کارهایی هزینه دارند اما اگر حساب و کتابی قوی داشته باشید و آنرا بر سر مشتری ها تقسیم کنید خواهید دید که برایتان هزینه ای نخواهد داشت و حتی اینترنت خودتان هم رایگان می شود. فراموش نکنید که منصفانه قیمت خدمات را بالا ببرید و دنبال سود از این طریق نباشید.

مشتریان را به کافه تان وفادار کنید
رضایت مشتری همه چیز است و سعی تان را در این راه انجام دهید. عالی بودن خدماتی که به مشتری ارائه می دهید نیز مولفه بسیار مهمی از این تجربه است. بنابراین همیشه سعی کنید خدماتی که مشتری خواهان آن است را به بهترین شکل برای او فراهم کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند