چطور محتوای جذاب تری تولید کنیم؟

0

اگر شما به عنوان فریلنسر تولید محتوا مشغول به کار هستید، حتما یکی از چالش های روزانه تان تولید محتوای غنی تر و به شکلی ست که برای مخاطب جذاب تر بوده و کاربران را وادار کند تا روی مطلب تولید شده توسط شما مدت زمان بیشتری را سپری نمایند.

تمامی وب سایت ها برای این که دیده شوند، نیازمند تولید محتوا آن هم به شکل حرفه ای و غیرکپی هستند. و به همین دلیل مبحث محتوا و تولید محتوا این روزها نیاز تمامی کسب و کارهایی ست که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با وب سایت ها و فضای اینترنتی مرتبط هستند.

به واقع تولید محتوا نوعی ابزار رقابتی محسوب شده و دیگر زمان کپی کردن و نوشتن مطلب های کوتاه و سرسری واقعا به سر آمده است.

در این عرصه آنانی می توانند مدعی بوده و در بین رقبای خود با قدرت ظاهر شوند که محتوای غنی تری داشته و از مطالب نو استفاده کنند.

تبلیغات کلیکی نیز مدت هاست که دیگر کمکی به بازار نت نکرده و نمی توان انتظار داشت با تبلیغات کلیکی کاری از پیش رود. در حقیقت اجبار کاربر به دیدن محتوای وب سایت شما، نه تنها وی را روی صفحه نگاه نخواهد داشت بلکه با بستن فوری به نوعی امتیاز منفی از موتور جستجوگر خود دریافت خواهید کرد.

به ویژه اگر این موتور جستجوگر گوگل باشد، الگوریتم های هوشمند گوگل با بسته شدن بلافاصله ی صفحه، متوجه تبلیغات کلیکی شده و به وب سایت شما نمره ی منفی خواهند داد.

چگونه محتوای غنی تولید کنیم؟

چگونه محتوای غنی تولید کنیم؟

راه حل چیست؟

پس تنها راه حلی که باقی می ماند تولید محتوی غنی و جدید است. شما باید چیزی بنویسید و در وب سایت قرار دهید که برای مخاطب جذاب بوده و به راستی به خواندن آن علاقه مند شده و یا حتی بیشتر از آن به خواندن آن نیاز داشته باشد.

مراحل مختلفی برای تولید محتوای غنی و جذاب وجود دارد که در اینجا به برخی از آن ها می پردازیم.

شناخت مخاطبان

البته این در هر نوع بازاریابی یک اصل ضروری به شمار رفته و بدون شناخت بازار هدف و یا همان مخاطبان هرگز کار به درستی پیش نخواهد رفت.

تصورش را بکنید که قرار است مطلب شما زنان یک جامعه را مخاطب قرار دهد، بدون در نظر گرفته این که این زنان از کدام قشر بوده و یا چه خواسته ها و نیازهایی دارند و حتی این که چه دیدگاهی در خصوص آن چه عنوان می کنید خواهند داشت؛ قادر به تولید محتوای جذاب و گیرا نخواهید بود.

در واقع شما به تولید محتوا می پردازید تا به شکلی خودنمایی کرده و خود را از دل هزاران وب سایت بیرون بکشید. اما همیشه باید این را در نظر داشته باشید که مخاطبان و کاربران اهمیتی به آن چه شما هستید یا می خواهید به آن ها بگویید نمی دهند. بلکه کاربران همیشه به دنبال پرسش پاسخ های خود و خواندنی های مورد علاقه ی خود در وب سایت ها هستند.

پس این اصل را به خاطر بسپارید! ” اصلا مهم نیست که شما چه می خواهید بگویید، همیشه مهم نیاز فعلی جامعه در مطلع شدن و پاسخ پرسش هایی ست که کاربران جستجو می کنند.” این به گونه ای همان شعار قدیمی مشتری مداری ست که همه جا و در هر حرفه ای از آن صحبت می شود.

چگونه محتوای غنی تولید کنیم؟

چگونه محتوای غنی تولید کنیم؟

تولید محتوای تصویری

هر کاربری که به در شبکه ی نت به دنبال مطالب گشته و یا حتی در جستجوی موضوع خاصی ست، از دیدن تصاویر با کیفیت و مفهوم دار به وجد آمده و حتما زمانی را برای مشاهده ی آن ها خواهد گذاشت.

توجه داشته باشید که فرمول همان فرمول قدیمی کودکی های همه ی ماست که به کتاب های عکسی و با تصاویر رنگارنگ علاقه ی بیشتری داشته و از ورق زدن آن ها لذت می بردیم.

مخاطبان امروزی هم که همان کودکان بزرگ شده ی سال ها پیش هستند، هنوز به دیدن تصاویر و دنبال کردن آن ها علاقه مند هستند.

به همین دلیل اگر چه گوگل اهمیتی به محتوای تصاویر نداده و تنها یک کد از آن برمی دارد، اما مخاطبان واقعی به مطالب تصویری شما اتفاقا بسیار اهمیت داده و این بار امتیاز خود را از کاربران دریافت خواهید کرد.

استفاده از ویدئو

همین طور استفاده از ویدئو در لابه لای محتوایی که تولید کرده اید، نیز می تواند فوق العاده تاثیر گذار باشد. به طور مثال اگر یک آموزش آشپزی نوشته اید، با اضافه کردن ویدئویی که همان دستور العمل را به تصویر کشیده باشد، فوق العاده تاثیرگذار و جذاب خواهد بود.

بیشتر کاربران ویدئوی شما را باز کرده و به تماشای آن خواهند نشست. این موضوع علاوه بر این که مخاطبان وب سایتتان را راضی می کند، با نگه داشتن مخاطب در صفحه ی مطلبی که تولید شده، از گوگل نیز امتیاز خواهید گرفت و به نوعی در سئو نیز موفق عمل کرده اید.

متون طولانی که در میان پاراگراف های آن از تصویر و ویدئو خبری نباشد، مخاطب را خسته کرده و نسبت به خواندن مطلب شما احساس کسالت و بی حوصلگی خواهد کرد.

استفاده از منابع گوناگون

توجه داشته باشید که در تولید محتوای غنی در صورتی که بخواهید از منابعی استفاده کنید، حتما باید این منابع از نظرات مختلف و دسته بندی های متفاوت باشند. در حقیقت شما باید بیان های مختلف و دیدگاه های متفاوت را مطالعه کرده و در نهایت چیزی بنویسید که یک سر و گردن از مطالب قدیمی تر جلو باشد.

به صورتی که خواننده هایی که پیش از این مطالب کهنه تر را از نظر گذرانده اند، با ورود به مطلب شما چیز نویی در آن یافته و به خواندن محتوای جدید علاقه نشان دهند.

اشتراک:

نظرات بسته اند