چطور فریلنسر موفق تری باشیم؟

0

اگر شما از کسانی هستید که به تازگی وارد دنیای فریلنسر ها شده اید احتمالا از اینکه قدیمیتر ها در این زمینه موفق ترند و دغدغه ای برای یافتن کار جدید ندارند تعجب می کنید.

در فریلنسینیگ اگرچه هیچ قانون اجباری در کار نیست اما راز و رمزهایی دارد که خودشان می توانند قانون باشند! کار کشته های این عرصه تقریبا به این راز و رمزها پی برده اند و با رعایت آنها بسیاری از مسائل را برای خود و کارفرما ساده کرده و از طرفی زمینه کار های بعدی را هموارتر می کنند.

شاید بپرسید این چه رازیست که یک فریلنسر تازه کار از آن بی خبر است؟

باید گفت نوع برخورد با مشتری، تحویل کار سر موقع، مدیریت مالی، نه گفتن به برخی کارها و …. مواردی از این دست همگی از اسرار یک فریلنسر موفق هستند.

مشتریان وفادار پیدا کنید

یکی از رازهای فریلنسرها این است که درباره شروع کار خود با شما صحبت نمی کنند، چراکه آن ها شروع سختی دارند زیرا مستقل کار کردن دشوار است. مدتی طول می کشد تا مشتریان وفادار و موثر برای خود پیدا کنید. اگر شغلی رسمی یا کارتان در یک شرکت را به قصد فریلنسر شدن ترک کرده باشید، در آغاز کار تعدادی مشتری و ارباب رجوع را از قبل می شناسید، اما اگر یک فریلنسر بی تجربه هستید، کار شما دشوارتر می شود.

یکی از رازهای فریلنسرها این است که زمان و انرژی زیادی برای یافتن گروه اولیه مشتریان خود صرف می کنند. شکل گیری حلقه اولیه ارتباطات بسیار مهم است و روند آتی کار را مشخص می کند، پس سختی های شروع را فراموش نکنید.

فریلنسر

فریلنسر

مدیریت مالی داشته باشید

وقتی فریلنسر هستید، تضمینی برای پرداخت ها به شما وجود ندارد. گاهی اوقات چند ماه هم مبلغ دندان گیری به دست نمی آورید و گاهی مبلغی کسب می کنید که حتی انتظارش را هم نداشته اید. به این صورت است که باید برای خود ذخیره پولی مهیا کنید. یکی از رازهای فریلنسرهای موفق این است که برای خود پس انداز کافی تدارک می بینند.

زمانتان را مدیریت کنید!

به عنوان فریلنسری پرکار، با مشتریان مختلفی رو به رو خواهید شد، در نتیجه باید به دقت تاریخ تحویل هر پروژه را به ذهن بسپارید. بدیهی است که مغز شما کارکرد نرم افزارهای دقیق را در این رابطه ندارد. پس سعی کنید به شکلی منظم تاریخ پروژه ها مختلف را در تقویم های رایانه ای یا کاغذی خود ثبت کنید و به آن ها وفادار باشید. جا ماندن از برنامه تحویل و ارائه می تواند به معنای خداحافظی مشتری با شما باشد. یکی از رازهای فریلنسرها نظم و برنامه ریزی دقیق در انجام و تحویل پروژه ها است.

وضعیت جسمانی تان را جدی بگیرید

همانطور که میدانید داشتن بدنی سالم و ورزشکاری خودش اعتماد به نفس به همراه دارد. فریلنسر بودن فرصت مناسبی برای توجه بیشتر به سلامت جسمانی در اختیارتان می گذارد و به راحتی می توانید در کلاس های ورزشی و باشگاه ثبت نام کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند