چطور در رستوران بهترین غذا را انتخاب کنیم؟

0

تغذیه سالم به این معنا نیست که همیشه غذای خانگی بخورید و هیچ وقت رستوران نروید، پس این همه افراد که اقدام به راه اندازی رستوران می کنند برای چه کسی است؟ رستوران ها مکان خوبی برای غذا خوری هستند و تنوع غذایی زیادی هم دارند. اگر بدانید چه غذایی و چه رستورانی غذا بخورید اصلا جای نگرانی نیست.

به دنبال غذای سالم باشید
فرقی نمی کند که در یک فست فود غذای مختصری بخورید و یا در یک رستوران بزرگ شام میل کنید؛ لازم است که منو را با دقت بخوانید به ویژه اگر طرفدار تغذیه ی سالم هستید و به غذایتان اهمیت می دهید.

انتخاب خوب شرط سلامتی
هر چه رستورانی که می روید شیک و خوب باشد کمتر پولتان را دور ریخته اید. اگر اهل رستوران های خارجی هستید توجه داشته باشید که به عنوان مثال رستوران های ایتالیایی دو یا سه برابر بیشتر از نیاز روزانه تان پروتئین و گلوسید به خوردتان می دهند. رستوران های ژاپنی، تایلندی، یونانی و هندی در مقایسه با رستوران های مکزیکی، چینی و یا ایتالیایی کمتر به تناسب اندامتان آسیب می زنند. به خاطر اینکه در این رستوران ها گوشت ها به صورت کباب شده سرو شده و غذاهای سرخ کردنی کمتر سرو می شوند.

چطور در رستوران بهترین غذا را انتخاب کنیم؟

به واژه های داخل منو دقت کنید
غذای مفیدی به نام «ویژه»، «سفارشی»، «مخصوص» و غیره وجود ندارد. این واژه ها نشان می دهند که غذای تهیه شده با حجم بیشتری سرو می شود و بدتر اینکه سرشار از چربی و نمک است. در واقع برای اینکه غذا خوشمزه تر شود از نمک و چربی بیشتری استفاده کرده و با حجم زیادی سرو می کنند.

اگر طرفدار گوشت هستید
اگر جزو کشته مرده های گوشت باشید احتمالاً توجهی به سالاد نخواهید داشت. پس حتماً گوشت های کم چرب تر سفارش دهید. غذاهایی که با سینه ی مرغ تهیه می شوند بهتر از آن هایی هستند که با ران مرغ سرو می شوند. چون سینه ی مرغ کم چرب تر است. توجه داشته باشید که سینه ی مرغتان نیز بدون پوست باشد.

با پیش غذای مناسب شروع کنید
پیش غذا را فراموش نکنید. سوپ سبزیجات، سوپ ذرت یا سالاد گزینه ی مناسبی است. لازم نیست که سس های رژیمی سفارش دهید. بگویید به سالادتان سس نزنند و از سس سرکه یا خود سرکه استفاده کنید. دو قاشق غذا خوری سس سرکه برای صرف سالادتان کافی است.

اشتراک:

نظرات بسته اند