تجهیزات کارکرده فست فود را از کجا بخریم؟

0

برای راه اندازی فست فود به بودجه ی قابل توجهی نیاز دارید. اما در صورتی که بخواهید با بودجه ی کمتری فست فود خود را راه اندازی کنید، می توانید به جای وسایل نو از تجهیزات کارکرده فست فود خریداری کرده و در ابتدای کار به این شکل رستوران خود را راه اندازی نمایید.

هر چه قدر خرید تجهیزات نو و آکبند فست فود، رستوران یا کافی شاپ ساده بوده و نیازی به جستجوی زیاد نیست، اما برای خرید تجهیزات کارکرده فست فود باید حتما از مکانی معتبر و از اشخاصی که برایتان قابل اعتماد باشند، خرید خود را انجام دهید. در غیر این صورت با مشکلات و هزینه های مضاعفی روبرو خواهید شد.

توجه داشته باشید که تجهیزات کارکرده رستورانی ممکن است در زمانی کوتاه فرسوده شده و یا نیاز به تعمیر پیدا کنند. بعضا حتی تعمیرات کارآمد نبوده و ناچار می شوید قید وسیله خریداری شده را زده و دوباره نسبت به خرید آن اقدام کنید. یا هزینه ی تعمیرات به قدری بالاست که ترجیح می دهید ابزاری نو خریداری کنید.

 

تجهیزات کارکرده فست فود

تجهیزات کارکرده فست فود

 

چطور بهترین تجهیزات کارکرده فست فود را خریداری کنیم؟

در حال حاضر وب سایت های فروش وسایل دست دوم به فروش کالاهای مختلف می پردازند. با کمی جستجو انواع و اقسام تجهیزات آشپزخانه رستوران های مختلف گرفته از رستوران های سنتی تا فست فودها را در این میان می یابید.

شما همین طور امکان مقایسه ی قیمت ها را با یکدیگر خواهید داشت. با مقایسه ی قیمت ها می توانید تجهیزات مورد نظر خود را گزینش کرده و به نوبت در محل حضور یافته و تک به تک آن ها را ببینید. در نهایت غربالی کلی و منسجم می تواند بهترین تجهیزات کارکرده را مقابل شما قرار دهد.

همان طور که می دانید همیشه نمی توانیم نسبت به چیزی که فروشنده کالای دست دوم در مورد وسیله خود می گوید، اطمینان داشته باشیم. شما ممکن است بخواهید یک روز آزمایشی از وسیله استفاده کرده و سپس نسبت به خرید قطعی آن اقدام نمایید. در صورتی که فروشنده با چنین درخواستی مخالفت کرد، بهتر است قید خریدن وسیله آشپزخانه فست فود از وی را بزنید.
زیرا در چنین شرایطی احتمال زیادی وجود دارد که دستگاه معیوب بوده و یا با کمی کار کردن عیب های آن که در وهله ی اول به چشم نمی آیند، مشخص گردد.

 

تجهیزات کارکرده فست فود

تجهیزات کارکرده فست فود

 

تجهیزات ضروری فست فود

اما برای راه اندازی یک فست فود به چه تجهیزاتی نیازمندیم؟

شما نیاز به یخچال و فریزر دارید. یخچال و فریزرهای فست فودی در ابعاد و سایزهای مختلف به فروش می رسند. بسته به این که ترنوول شما در روز چقدر باشد، می توانید یخچال و فریزر مناسب خود را انتخاب نمایید.

اما این را در نظر داشته باشید که خریدن یخچال و فریزر کوچک به زعم این که نیاز چندانی به نگهداری مواد غذایی نخواهید داشت، پس از مدتی و در صورت رونق یافتن کسب و کار رستورانی، شما را با مشکل مواجه خواهد کرد.

فریزرها در انواع ایستاده و صندوقی به فروش می رسند.

سرخکن ها از اجزای جدا نشدنی آشپزخانه فست فودها هستند. با توجه به سبک غذاهایی که در منوی فست فود جای دارند، حتما نیازمند خرید سرخ کن هستیم. سرخ کن ها فرآیندی ساده دارند، اما باید توجه داشته باشید که حتما از برندی معتبر خریداری شان کنید.

گرمکن ها نیز از دیگر تجهیزات ضروری هستند. برای تحویل به موقع سفارشات نیازمند این هستید که برخی از غذاهای پرطرفدار را جلوتر آماده کرده باشید. گرمکن این غذاها را گرم نگاه داشته و اجازه می دهد که آن ها را تازه و مورد پسند و مقبول مشتری سرو نمایید.

از دیگر تجهیزات ضروری فست فود می توان به هات داگ پز، فر پیتزا، سوسیس پر کن، خمیر زن، همبرگر زن اتوماتیک ، فر پیتزا گردان و … اشاره کنیم.

همان طور که مشاهده می کنید برخی از این تجهیزات قابل چشم پوشی هستند. به طور مثال می توانید همبرگر زن اتوماتیک را حذف کنید و از همبرگرزن دستی به جای آن استفاده نمایید، اما فر پیتزاپز وسیله ای ست که بدون امکان پخت پیتزا را نخواهید داشت و با یک روز کار نکردن این فر، به طور کلی خط پیتزای فست فود شما از کار خواهد افتاد. این یعنی از دست دادن تعداد زیادی مشتری در یک روز و از این تعداد مشتری که به ظاهر برای یک روز از دست می دهید، خیل زیادی به طور کلی از برند شما ناامید شده و مراجعات بعدی نخواهند داشت.

اشتراک:

نظرات بسته اند