چطور از مضرات فست فود بکاهیم

0

فعالین حاظر در عرصه غذا تمام سعی شان را دارند تا با طراحی داخلی فست فود مدرن و اجرای نکات روانشناختی و اقتصادی روز به روز بر تعداد مشتریان غذاهای فست فودی بی افزایند.

با اینکه همواره در مورد مضرات فست فود از طرف جوامع پزشکی هشدارهایی داده می شود باز هم چشم پوشی از خوردن این غذاهای خوش آب و رنگ برای بسیاری دشوار است.

چاقی، بیماری های قلبی، نفخ، سوء هاضمه، رفلاکس معده از جمله مواردی هستند که خوردن بیش از حد فست فود به ارمغان خواهد آورد.

در تولید غذاهای فست فودی موادی از جمله نمک، کالری، ادویه جات و … بسیار استفاده می شود در عوض منابع ویتامینی کمی در این غذاها یافت می شوند. از این رو افرادی که مصرف کننده دائمی چنین غذاهایی هستند همواره با کمبود ویتامین و افزایش چربی و نمک در بدن روبرو هستند.

مواد نگهدارنده هم که به خودی خود عوارض دارند و نیازی به توضیح نیست. تقریبا تمامی غذاهای آماده برای سالم ماندن مقداری مواد نگهدارنده در خود دارند.

کاهش مضرات فست فود

کاهش مضرات فست فود

راه کارهای بهتر برای کاهش مضرات فست فود

همواره متخصصان کوشیده اند تا راهکارهایی برای کم کردن مضرات فست فودها بیابند. اگرچه نمیتوان به صورت صد در صد یک غذای فست فودی را به عنوان غذای سالم شناخت اما با رعایت این موارد می توان تا حدودی از مضرات آن کاست.

ــ استفاده از گوشت سفید به جای گوشت قرمز
ــ از سوسیس و کالباس کمتر استفاده کنید
ــ سعی کنید تا از سالادها بیشتر استفاده کنید
ــ به جای سس مایونز از سس گوجه فرنگی استفاده کنید
ــ گوشت های کبابی به جای سرخ کردنی سفارش دهید
ــ سیب زمین کبابی به جای سرخ شده
ــ استفاده از آب میوه طبیعی به جای نوشابه و دوغ

اشتراک:

نظرات بسته اند