چرا تلگرام از اپ استور حذف شد

0

هفته ی گذشته، نرم افزار محبوب تلگرام و سری جدید آن یعنی تلگرام X ناگهانی و بدون هیچ دلیل مشخصی از اپ استور حذف شدند.

در خصوص علت حذف تلگرام از اپ استور، پاول دوروف در ابتدا حذف این دو نرم افزار را مشکلی کوچک اعلام کرد که به گفته ی وی قرار است به زودی مشکل آن برطرف شده و دوباره به اپل استور بازگردانده شود.

علت حذف تلگرام از اپ استور

علت حذف تلگرام از اپ استور

اما در ادامه که این دو اپلیکیشن به اپل استور برگردانده نشدند، مشخص شد که مشکل اعلام شده از سوی پاول دوروف چندان هم کوچک نبوده است.

بنا بر گزارش های منتشر شده، دلیل حذف شدن تلگرام و تلگرام ایکس از اپل استور، نمایش محتوای نامناسب بوده است که اپ استور آن را از فهرست اپلیکیشن های خود حذف کرده است.

البته تلگرام و تلگرام X ساعاتی بعد از این موضوع مجددا به اپ استور بازگشتند، اما از آن زمان تا امروز منظور دقیق از وجود «محتوای نامناسب» در آن ها مشخص نبود.

اما طی ایمیلی که فیل شیلر، معاون ارشد بازاریابی اپل در پاسخ به سوال یکی از کاربران تلگرام ارسال کرده بود، مشخص شد که از تلگرام برای ترویج سو استفاده جنسب از کودکان استفاده می شده است و این دلیل حذف آن از اپ استور بوده است. همچنین گفته می شود که این موضوع به نهادهایی مانند  NCMEC ، مرکز ملی کودکان گم شده و استثمار شده، نیز گزارش داده شده است.

لازم به ذکر است که بلافاصله بعد از این موضوع، اقدامات لازم برای جلوگیری از ادامه ی انتظار این نوع نوع محتوی صورت گرفته است تا بتواند مجددا در لیست اپلیکیشن های اپ استور قرار بگیرد.

اشتراک:

نظرات بسته اند