چرا اجاره خانه در محله تهرانپارس؟!

0

شهروندان جوان تهرانی به اجاره خانه در محله تهرانپارس بسیار علاقه مند هستند و این موضوع را می توان از گزارشات بازار مسکن دریافت.

گزارشات از میزان معاملات مسکن در محله تهرانپارس در ماههای اخیر نشان دهنده ی آن است که خرید و فروش در این محله در رتبه ی نخست و رهن و اجاره پس از محله پونک و سعادت آباد در رتبه ی سوم واقع شده است. با دنبال کردن “محبوب ترین محله های تهران” در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اما چرا اجاره خانه در تهرانپارس؟

محله ی تهرانپارس محله ای بزرگ در شمال شرقی تهران است که در مناطق 4 و 8 شهرداری تهران واقع شده است.
حتما به کرات نام فلکه اول، دوم، سوم و چهارم تهرانپارس را شنیده اید. این محله در برگیرنده ی 4 میدان اصلی است که بسیاری از مراکز خرید، بوستانها و ادارات و شرکتها در آنها تمرکز یافته اند. شاید یکی از دلایل محبوبیت رهن و اجاره در تهرانپارس، همین زنده و پرجنب و جوش بودن محله باشد.

تهرانپارس از سمت شمال به بزرگراه همت، از جنوب به خیابان دماوند، از شرق به بزرگراه دوران و خاک سفید و از غرب به بزرگراه باقری محدود می‌شود. شهرکهای متعدد و بسیار آرامی در این محله برای سکونت وجود که از جمله آنها باید به شهرک شهید بهشتی، شهرک حکیمیه، شهرک امید، شهرک فرهنگیان، شهرک پارس و شهرک کاج اشاره کرد.

محله تهرانپارس در نقشه

محله تهرانپارس در نقشه

از دیگر دلایل محبوبیت تهرانپارس برای سکونت باید به بافت شهری این محله اشاره کرد که از ابتدا براساس اصول شهرسازی بوده است. باید گفت این محله از لحاظ بافت شهری ساختاری کاملا شطرنجی دارد و می توان یک نظم را در محله مشاهده کرد که باعث می شود این محله به محبوبیت در میان شهروندان تهرانی برسد.

در محله ی تهرانپارس دسترسی به اقصی نقاط شهر با وجود مترو بسیار راحت است. از این روی بسیاری از زوجهای جوان به اجاره خانه در تهرانپارس می پردازند در حالی که محل کار و حتی محل زندگی اقوام نزدیکشان در غرب تهران است.
بسیاری از شرکتها و ادارات نیز در این محله تمرکز یافته اند و این هم دلیل دیگری می شود تا محبوبیت این محله افزایش یابد.

اما شاید دلیل عمده ی محبوبیت تهرانپارس، مناسب بودن قیمتهای رهن و اجاره و خرید نسبت به دیگر محله های متوسط تهران باشد. جوانان به راحتی می توانند واحدهای آپارتمانی با قیمت مناسب در محله ی تهرانپارس پیدا کرده و زندگی با کیفیتی را برای خود ایجاد کنند.
قیمت رهن و اجاره در محله ی تهرانپارس متغییر است اما گزارشات نشان می دهد نسبت به بسیاری از محله های تهران نظیر پونک بسیار مناسب تر بوده و در حد بودجه ی زوجهای جوان است.
قیمت رهن کامل یک واحد آپارتمانی 97 متری در این محله 126 میلیون تومان است. یک واحد 75 متری 12 سال ساخت هم با امکانات خوب تنها 68 میلیون تومان برای رهن کامل گذاشته شده است.

اما از بدیهای محله باید به ترافیک سنگین منطقه اشاره کرد که به دلیل سفرهای کاری بیشمار، اغلب بزرگراهها و خیابانهای منتهی به محله شلوغ و پرترافیک هستند. اگر می خواهید در محله ای با مزایای بسیار سکونت کنید باید ترافیک سنگین معابر آنرا هم به جان بخرید.

اشتراک:

نظرات بسته اند