پیکربندی مختلف آشپزخانه صنعتی

0

قبل از افتتاح رستوران یا آشپزخانه صنعتی بهتر است راهنمای خرید تجهیزات آشپزخانه صنعتی را بخوانید تا در انتخاب وسایل و چیدمان آنها مشکلی نداشته باشید.

روش های متفاوتی برای طراحی آشپزخانه های صنعتی وجود دارد که هر کدام کارایی خود را دارند و بسته به فضای آشپزخانه قابل اجرا هستند. در نهایت شما باید طوری تجهیزات آشپزخانه را بچینید که کارکنان کمترین گام ها را بردارند و در عین حال امرنظافت و در دسترس بودن قسمت های مختلف ساده باشد.

در حالت کلی تجهیزات آشپزخانه صنعتی به این دسته های زیر تقسیم می شوند: میز آماده سازی غذا، تجهیزات برقی برای پخت و پز، سرخ کردن، یخچال، فریزر و دستگاه یخساز، تجهیزات شستشوی ظروف، کابینت، طبقات و قفسه ها برای نگهداری ظروف و مواد.

میز کار در آشپزخانه صنعتی لازم است سطحی صاف داشته باشد و از جنس استیل ضد زنگ باشد. همچنین مجهز به کابینتی باشد که تجهیزات پخت و پز را در آن جای دهید.

در ادامه چند نوع پیکربندی مختلف آشپزخانه صنعتی را توضیح می دهیم.

پیکربندی آشپزخانه صنعتی

پیکربندی آشپزخانه صنعتی

پیکربندی خطی: برای رستوران هایی (آشپزخانه صنعتی) که تنوع زیادی در منوی خود ندارند و آماده سازی غذاها به صورت خطی اتفاق می افتد. این نوع پیکر بندی برای آشپزخانه فست فودها، ساندویچی ها و پیتزا فروشی ها بسیار مناسب است.

پیکربندی ارگونومیک: این نوع پیکربندی برای آشپزخانه هایی که آماده سازی سریع غذاها را انجام می دهند مناسب است. برای مثال در این نوع آشپزخانه صنعتی بدون در نظر داشتن هدر رفتن انرژی ممکن است یخچال کنار سرخ کن قرار گیرد تا سرعت آماده سازی سیب زمینی های سرخ کرده افزایش یابد.

پیکربندی منطقه ای: میز کارها با توجه به نوع کاری که انجام می شود در منطقه ای کنار هم قرار می گیرند (نظافت، برش، ترکیب و …) در این نوع طراحی میزها با تجهیزات و وسایل مورد نیاز برای عملکرد بهتر تجهیز می شوند (سطل آشغال، مخلوط کن، چاقوها و …)

پیکربندی جزیره ای: در این نوع آشپزخانه ها میزها مانند نوع منطقه ای قرار می گیرند با این تفاوت که در وسط آشپزخانه صنعتی یک بلوک اصلی قرار می گیرد. قسمت مرکزی معمولا برای پخت و پز استفاده می شود در حالی که آماده سازی (شستشو و خرد کردن) در میزهای کناری انجام گرفته اند. برعکس این مدل نیز امکان پذیر است.

شما برای راه اندازی یک آشپزخانه صنعتی به طراحی دقیق نیاز دارید که در ابتدا لوله کشی ها مشخص شود، تهویه در نظر گرفته شود، هودها در جای مناسب قرار گیرند، نقشه الکتریکال طراحی شود.

اشتراک:

نظرات بسته اند