پیش نیازهای شروع به راه اندازی کسب و کار خانگی

0

دوستانی که به هر علتی تصمیم گرفته اند از این نقطه آغاز کرده و به جای اشتغال بیرونی و در استخدام بودن، به روش های کار در منزل روی آورده و به نوعی کسب و کار خانگی راه بیندازند، می باید پیش نیازهایی برای آن فراهم آورند.

چطور کسب و کار خانگی راه بیندازیم؟

برای راه اندازی کسب و کار خانگی شروطی به عنوان پیش نیاز لازم هستند که در زیر به صورت فهرست وار به آن ها اشاره می کنیم.

– شما باید در خانه فضای مناسب نوع کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید، را در اختیار داشته باشید.

به طور مثال ممکن است تصمیم به راه اندازی یک آشپزخانه بیرون بر گرفته باشید، با این حساب آشپزخانه ی منزل شما باید تمامی استانداردهای لازم آشپزخانه های بیرون بر را داشته باشد. در غیر این صورت مجوز وزارت بهداشت جهت راه اندازی آشپزخانه بیرون بر را به دست نمی آورید.

راه اندازی کسب و کار خانگی

راه اندازی کسب و کار خانگی

– اعضای خانواده با تصمیم شما همراه باشند و یا حداقل قول همکاری بدهند.

تصورش را بکنید که اگر اعضای خانواده با نوع کسب و کاری که می خواهید راه اندازی کنید، مشکل داشته باشند؛ هر روز به مشکلاتی برخورد خواهید کرد. به همین علت نیاز دارید که تک تک اعضای خانواده قول مساعدت و همکاری با شما داده و مطمئن باشید که با شرایط جدیدی که به واسطه ی کسب و کاری خانگی تان به وجود می آید مساله ای ندارند و با آن کنار می آیند.

به طور مثال یک کسب و کار خانگی که نیازمند رفت و آمد مشتری باشد، حتما مزاحمت هایی برای دیگر اعضای خانواده به همراه دارد. مثلا اگر تصمیم به تدریس خصوصی در منزل گرفته باشید. در این صورت دیگر اعضای خانواده باید این اطمینان را به شما بدهند که مشکلی از بابت رفت و آمدها نداشته و کلیه ی امور مربوط به آن را رعایت خواهند کرد.

– به اندازه ی چندین ماه بودجه داشته باشید

وقتی که شما تصمیم به راه اندازی یک کسب و کار خانگی می گیرید، احتمالا می باید از شغل تمام وقت فعلی تان استعفا دهید.

با این حساب درآمد ماهیانه شما قطع می شود. پس باید حداقل به اندازه ی چند ماه ذخیره مالی داشته باشید که بتوانید در مقابل چندین ماه عدم داشتن درآمد دوام بیاورید.

در غیر این صورت مشکلات مالی ذهنتان را به هم ریخته و نخواهید توانست به درستی روی ایده ی کسب و کار جدید خود تمرکز نمایید و در نهایت موفقیتی که می خواهید را به دست نخواهید آورد.

– ایده ی ابتدایی طرح کسب و کار خود را به صورت یک طرح کسب و کار تدوین کنید.

شما نیاز دارید که همه چیز را از پیش در نظر گرفته و خود را برای تمامی شرایط آماده سازید. اتفاقات گوناگونی ممکن است رخ دهند، به خصوص در شرایطی که سرمایه گذاری داشته باشید. شما باید تمام این شرایط را پیش بینی کرده و خود را برای آن ها آماده کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند