پیش بینی وضعیت هوا تا آخر هفته

0

طبق آن چه سازمان هواشناسی کشور پیش بینی کرده تا پایان هفته ی جاری افزایش دما از 5 تا 10 درجه را در بیشتر نقاط کشور خواهیم داشت. اما  در عین حال این سازمان از احتمال بارش برف و تگرگ در برخی مناطق خبر داده است.

احد وظیفه، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی کشور اظهار داشت: از امروز تا پایان هفته روند افزاشی 5 تا 10 درجه ای دما در شمال غرب، غرب و استان های ساحل خزر پیش بینی می شود.

پیش بینی آب و هوا

پیش بینی آب و هوا

وی افزود: امروز (۲۸ فروردین) بارش‌ها در استان‌های خراسان شمالی، خراسان رضوی،‌ خراسان جنوبی، شمال سیستان و بلوچستان، یزد، اصفهان، فارس‌، هرمزگان مناطقی از استان بوشهر و چهارمحال بختیاری ، شرق لرستان،‌ جنوب ایلام، شمال خوزستان به شکل رگبار باران،‌ رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

او اشاره کرد:  امروز در برخی نقاط استان‌های فارس، کرمان، خراسان جنوبی بارش تگرگ دور از انتظار نیست همچنین در نقاط سردسیر و مرتفع شمال شرق و زاگرس مرکزی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وظیفه توضیح داد: فردا (۲۹ فروردین) از شدت فعالیت این سامانه کاسته می‌شود ولی همچنان در برخی نقاط نیمه شرقی، مرکزی،‌ البرز مرکزی و شرقی و زاگرس در غرب و شمال غربی کشور در بعضی ساعات رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی عنوان ساخت: آسمان تهران فردا و پس فردا کمی ابری همراه با وزش باد خواهد بود و بیشترین و کمترین دمای در این روزها به ترتیب ۱۶ و ۵ درجه سانتیگراد و ۲۰ و ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

علاوه بر این سازمان هواشناسی از ورود یک سامانه ی بارشی جدید از عصر جمعه به کشور و شروع یک دوره ی بارشی تازه نیز خبر داده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند