پیشواز نوروز فرهنگسراهای تهران در تعطیلات نوروز

1

در اخبار گردشگری منتشر شد: در نوروز ۹۷ فرهنگسراهای تهران با برنامه های فرهنگی میزبان شهروندان و مسافران شهر تهران خواهند بود.

در ایام نوروز تهران گردشگران بسیاری از سراسر ایران به خود می بیند. همچنین شهروندانی هستند که ماندن در خانه و بهره بردن از سکوت نوروزی تهران را به ماندن در ترافیک ترجیح می دهند. برای این دو گروه فرهنگسراهای تهران برنامه های سرگرم کننده و جنگهای متنوعی را تدارک دیده اند که می تواند تعطیلات را سرشار از شادی و شعف کند.

پیشواز نوروزی برای نوروز 97

پیشواز نوروزی برای نوروز 97

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزاری مهر، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در فرهنگسراهای تهران در تعطیلات نوروز برنامه های نوروزی خاصی تحت عنوان “پیشواز نوروزی” برگزار خواهد شد. این برنامه ‌ها با هدف ترویج سبک زندگی اسلامی ایرانی، ترویج و پاسداشت آیینها و سنتهای پسندیده فرهنگی و باستانی در نوروز، ارائه ی خدمات فرهنگی هنری ورزشی برای غنی‌ سازی اوقات فراغت شهروندان و آموزش اخلاق شهروندی از ۳ تا ۱۵ فروردین ماه در مناطق ۲۲گانه ی شهر تهران اجرا می شود.

طبق اعلام سازمان فرهنگی هنری شهرداری، فرهنگسراهای اصلی از ۵ تا ۱۲ فروردین از ساعت ۹ تا ۱۷ به ارائه ی خدمات فرهنگی می ‌پردازند و علاقه ‌مندان می‌ توانند در این مدت به فرهنگسراهای ملل، ابن سینا، ارسباران، اشراق، فردوس، سرو، اندیشه، گلستان، رویش، عطار، رازی، عترت، امید، اخلاق، خاوران، بهمن، بهاران، خاتم، مهر، ولا، تهرانسر، تهران، رسانه، انقلاب اسلامی، قرآن و رضوان مراجعه کنند.

همچنین ۲۴ کتابخانه ی برگزیده ی سازمان فرهنگی هنری در مناطق ۲۲گانه از ۳ تا ۱۲ فروردین ماه از ساعت ۹ تا ۱۸ فعال خواهند بود. در کتابخانه‌ ها برنامه ی «ماهی حوض قصه‌ ها» نیز از ۱۰ تا ۲۸ فروردین اجرا می ‌شود که در آن کودکان و نوجوانان با ارائه ی ماهی‌های قرمز خود، کتاب داستان دریافت می ‌کنند. حفظ محیط زیست و گسترش فرهنگ کتابخوانی از اهداف این برنامه است.

باید اضافه کرد نگارخانه ‌ها، موزه‌ ها و خانه موزه‌ های سازمان فرهنگی هنری در نوروز میزبان علاقه‌ مندان خواهند بود. در این ایام بازدید از موزه ی هنرهای دینی امام علی (ع)، موزه ی عکسخانه شهر، نگارخانه ی لاله، پردیس سینما گالری ملت و نگارخانه ی مریم به صورت رایگان بوده و بازدید از باغ ‌موزه ی هنر ایرانی با ۵۰ درصد تخفیف امکان پذیر خواهد بود. باغ کتاب تهران نیز هر روز به جز ۲۹ اسفند ماه و یکم فروردین ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۲ میزبان علاقه ‌مندان به کتاب خواهد بود.

از دیگر برنامه ‌های در نظر گرفته ‌شده در نوروز باید به اجرای برنامه ‌های فرهنگی هنری در ورودی و خروجی شهر تهران اشاره کرد. در این راستا مدیریت فرهنگی هنری منطقه ی ۹ در فرودگاه مهرآباد و مدیریت فرهنگی هنری مناطق ۱۸ و ۱۹ در عوارضی بزرگراه تهران-قم با برپایی غرفه “پیشواز نوروز” برنامه‌هایی خواهند داشت.

همچنین فرهنگسراهای ملل، امام (ره) و ابن سینا در بوستان قیطریه، فرهنگسراهای شفق و سرو در بوستان شفق، فرهنگسرای بهمن در محوطه فرهنگسرا، فرهنگسراهای رازی و اخلاق در بوستان رازی، فرهنگسرای اشراق در محوطه فرهنگسرا و فرهنگسراهای تهرانسر و تهران در بوستان جوانمردان با برنامه ‌های متنوع فرهنگی مانند اجرای مسابقات زنده، اجرای موسیقی، نمایشگاه کتاب، توزیع محصولات فرهنگی، ایستگاه سلامت و غیره  از ساعت ۱۵ تا ۱۸ روزهای ۵ تا ۱۲ فروردین ماه پذیرای شهروندان و گردشگران تهران خواهند بود.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. توی خیابونا هم تخم مرغ های رنگی برای عید زدن خیلی فضا شهر جالب شده