پلیس مشخصات رانندگان اسنپ را استعلام می کند

1

پس از آنکه اسنپ به این متهم شد که رانندگان نامطمئنی دارد و آن خبر ناخوشایند از راننده ی خطاکار در فضای مجازی پخش شد، این بار اسنپ بر آن شد تا با همکاری پلیس، صلاحیت رانندگان را تائید کند تا مردم با آرامش بیشتری درخواست سرویس کنند.

اسنپ از همکاری اش با پلیس خبر می دهد

گفته می شود که در نتیجه ی این همکاری، استعلام صلاحیت فردی رانندگان ظرف ۴۸ ساعت در سراسر ایران فراهم شده است. همچنین اسنپ اعلام کرده است که اوولین سرویس آنلاین حمل و نقل در ایران است که با همکاری پلیس، صلاحیت رانندگان خود را تضمین می کند.

همکاری اسنپ و پلیس

همکاری اسنپ و پلیس

لازم به ذکر است که پیش تر صلاحیت رانندگان اسنپ، با ارائه گواهی عدم سوپیشینه کیفری مورد تایید قرار می‌گرفت اما فرآیند تهیه این گواهی، گاهی تا یک ماه طول می‌کشید و امکان تایید صلاحیت افراد در اسرع وقت وجود نداشت.

در نتیجه ی این همکاری اسنپ با پلیس، شماره ملی افراد متقاضی عضویت در ناوگان اسنپ، بلافاصله پس از ثبت نام، جهت تایید صلاحیت در اختیار پلیس قرار می‌گیرد. سپس پلیس مشصات افراد را استعلام می کند و ظرف 48 ساعت نتایج خودد را به اطلاع اسنپ می رساند.

بنابراین ثبت نام راننده در اسنپ، با تائید پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا صورت میگیرد. این در حالی است که خود اسنپ هیچ‌گونه دخالتی در فرآیند تایید یا رد صلاحیت‌ها ندارد و در این مورد تابع نظر پلیس نظارت بر اماکن عمومی ناجا است.

همکاری اسنپ و پلیس

همکاری اسنپ و پلیس

طی گفت و گویی که دیجیاتو با رئیس هیئت مدیره اسنپ داشته است، اسنپ در این رابطه این گونه گفته است:

«ماه‌ها دنبال این موضوع بودیم و بالاخره این موضوع در حال نهایی شدن است. با همکاری پلیس امنیت صلاحیت راننده‌ها را در ۴۸ ساعت تایید می‌کنیم. این صلاحیت خیلی مفصل‌تر از سوپیشینه است. سوپیشینه دو مشکل بزرگ دارد که اولی زمان زیاد برای دریافت پاسخ آن است و مشکل دوم مربوط به پاک شدن سوپیشینه افراد پس از یک مدت زمان مشخص است. اما پلیس امنیت دیتابیس کامل‌تری از سوپیشینه‌های معمولی در اختیار دارد و صلاحیت راننده‌های ما را آنها تایید می‌کنند. این صلاحیت از ۱۶ جهت بررسی می‌شود و پس از تایید آنها، ما هم خیال‌مان راحت است که راننده اسنپ، از سوی پلیس تایید شده است.»

وی اکنون در بیانیه خبری اسنپ در این رابطه می‌گوید: «اسنپ امروز به وعده خود در مورد بدل شدن به امن‌ترین سرویس هوشمند حمل‌و‌نقل در ایران عمل کرده و در همکاری با پلیس اماکن استعلامی فراتر از گواهی عدم سوپیشینه کیفری را در دستور کار قرار داده است. به این ترتیب، ضریب امنیت مسافران در سفرهای شهری افزایش پیدا خواهد کرد و در عین حال فرآیند ثبت نام رانندگان نیز در تمامی شهرهای ایران به مراتب آسان‌تر از قبل انجام خواهد شد. به علاوه اینکه متقاضیان از صرف هزینه و زمان برای دریافت گواهی عدم سوپیشینه معاف می‌شوند.»

به گفته ی اسنپ، رانندگانی که پیش تر در اسنپ فعالیت می کردند، مجددا مورد پالایش قرار گرفته اند و صلاحیت آنان از سوی پلیس ظارت بر اماکن عمومی ناجا بررسی شده است.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. چه خوب اینطوری خانمها با خیال راحت تری میتونن تاکسی اسنپ بگیرن چون خیلیا مثل من با ترس سوار میشدن دستشون درد نکنه