از این پس قادر به استعلام آخرین مالک سیم کارت موبایل خواهید بود

0

طرح رجیستری موبایل آخرین مرحله ی خود را سپری کرده و اکنون از سامانه ی اطلاع رسانی سامانه ی همتا یا همان طرح رجیستری تلفن های همراه، این خبر بیرون آمده که از این به بعد استعلام آخرین مالک سیم کارت موبایل برای کاربران میسر خواهد بود.

در اطلاعیه ی این سامانه آمده است؛ “موارد متعددی مراجعه به سامانه همتا( سامانه‌ طرح ثبت تلفن‌های همراه) وجود داشته است که شخصی سیم کارت تلفن همراه را خریداری کرده ولی فروشنده، مالکیت تلفن همراه را به فرد خریدار انتقال نداده است. فرد خریدار نیز در حال حاضر به هر دلیلی به فرد فروشنده دسترسی ندارد تا از او درخواست انتقال مالکیت کند.

اخبار رجیستری

اخبار رجیستری

به همین دلیل در حال حاضر این امکان در سامانه همتا (hamta.ntsw.ir) فراهم شده است که فرد خریدار پس از ورود به کارتابل خود، با ورود به بخش «وضعیت شناسه دستگاه (IMEI)»، پس از وارد کردن شناسه IMEI تلفن همراه مذکور، شماره سیم‌کارت آخرین مالک تلفن همراه را مشاهده کند تا بتواند با وی ارتباط گرفته و درخواست فرآیند انتقال مالکیت کند.

تنها درصورتیکه شناسه IMEI مذکور در کارتابل هیچ سیم‌کارتی نباشد (تحت مالکیت هیچ سیم‌کارتی نباشد) در این بخش قابل نمایش است و درصورتیکه این شناسه قبلا از طریق افزودن دستگاه وارد کارتابل شخص دیگری شده باشد، در این قسمت به هیچ عنوان قابل نمایش نیست.”

با این شرایط از این پس تمامی کاربران قادر خواهند بود که آخرین مالک سیم کارت یعنی مالک قبلی سیم کارتی را که خریداری کرده اند، استعلام نمایند.

طرح رجیستری 31ام فروردین ماه سال 1397 آخرین مرحله ی خود را به اجرا رسانده و از یکم اردیبهشت ماه سال جاری هیچ گوشی تلفن همراه و یا دیگر محصولات سیم کارت خود بدون ثبت در سامانه ی رجیستری به رسمیت شناخته نمی شود و تحت پوشش اپراتورها قرار نخواهد گرفت.

اشتراک:

نظرات بسته اند