حدود 25 میلیارد تومان خسارت به زلزله زدگان پرداخت شد

0

بارها مسئولین هشدار داده اند که اموالتان را در مقابل زلزله و بلایای طبیعی بیمه کنید. تا در زمان مصیبت پشتوانه مالی داشته باشید. اما هنوز هم درصد بسیاری از مردم چندان توجهی به خرید بیمه ندارند.

زلزله اخیر کرمانشاه خسارات زیادی را به بار آورد. چه بسیارند کسانی که در این حادثه همه اموالشان را از دست داده اند. و زین پس زندگی برایشان بسیار دشوار خواهد بود.

اما آندسته از کسانی که بیمه داشتند به زودی خسارات وارده به اموالشان را دریافت میکنند. بنا بر گفته رئیس بیمه مرکزی تا کنون 25 میلیارد تومان خسارت پرداخت شده و به زودی مابقی هم پرداخت خواهد شد.

عبدالناصر همتی؛ رئیس کل بیمه مرکزی ضمن برآورد خسارت در زلزله کرمانشاه گفت: پس از استعلام بیمه مشخص شد که بر 130 میلیارد تومان خسارت صنعت بیمه است که تاکنون 25 میلیارد تومان از این خسارت ها پرداخت شده است.

خسارات زلزله

خسارات زلزله

عبدالناصر همتی در بیست و چهارمین همایش بیمه و توسعه که با حضور مقامات و مسئولین در سالن همایش های برج میلاد تهران برگزار شد، گفت: در طول 2 دهه گذشته ضریب نفوذ بیمه رشد خوبی داشته و در 24 سال گذشته از 0.34 درصد به 2.2 درصد رسیده است که نشان می دهد که صنعت بیمه ظرفیت رشد بالا دارد.

وی مدیریت ریسک، اکچوئری و حسابرسی داخلی را از جمله اصول مهم آئین نامه حاکمیت شرکتی عنوان کرد و گفت: پیاده سازی و استقرار کامل و نهادینه شدن این آئین نامه در ساختار سازمانی شرکت ها زمان بر است؛ ممکن است کسانی که به مدیریت خاص شرکت بیمه عادت کرده اند اجرای این آئین نامه برایشان سخت باشد ولی فکر می کنیم در بلندمدت حتما خوب خواهد بود.

همتی، کنترل توانگری مالی را از جمله اقدامات مهم دیگر بیمه مرکزی در سال جاری عنوان کرد و افزود: یکی از مهم ترین اقدامات ما تخصصی کردن شرکت های بیمه و حرکت به سمت تفکیک بیمه های عمر از غیر عمر است که به طور جدی پیگیر این موضوع هستیم و مقررات و تسهیلات لازم را برای تاسیس شرکت های تخصصی بیمه عمر را در نظر گرفته ایم.

اشتراک:

نظرات بسته اند