ویژگی های کافی شاپ ایده آل کدامند؟

0

راه اندازی کافی شاپ لوکس به معنای داشتن یک کافی شاپ ایده آل نیست! لوکس بودن تا مشتری پسند بودن بسیار فاصله دارد. در واقع لوکس بودن راهی برای مشتری مداری است اما همه آن نیست.

خصوصیات و ویژگی هایی وجود دارند که اگر در کنار هم باشند باعث می شود تا یک کافه به مکانی ایده آل برای صرف یک فنجان نوشیدنی بدل شود.

قهوه عالی
انتظار میرود که یک کافی شاپ ایده آل بهترین قهوه را سرو کند و انتظار به جایی است. در واقع محصول اصلی یک کافی شاپ قهوه و مشتقات آن است و اگر این مورد را به درستی انجام دهد به زودی به شهرت خواهد رسید. قهوه تازه و درجه یک در جذب مشتری بسیار موثر است و قهوه خورها به خوبی تفاوت را احساس خواهند کرد.

تجهیزات مناسب
در واقع طریقه ساختن و آماده سازی قهوه یا هر نوشیدنی دیگری به تجهیزاتی که با آن ساخته می شود رابطه مستقیمی دارد. هر چه تجهیزات کافی شاپ حرفه ای تر باشد باریستا راحت تر می تواند سفارش ها را آماده کند و همینطور نوشیدنی ها کیفیت بیشتری خواهند داشت.

فضای صمیمی
معمولا در فضای رسمی و غیر صمیمی کسی راحت نیست و برای بار دوم به سختی قبول میکند که به چنین مکانی برود خصوصا آنکه کافی شاپ باشد. معمولا کافی شاپ باید آنقدر صمیمی و دنج باشد که پاتوق قرار های دوستانه یا خانوادگی شود نه آنکه رسمی و خشک باشد که نشود گپی دوستانه و راحت انجام داد. در دنج شدن کافی شاپ دکوراسیون داخلی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

آسایش و راحتی
چون قرار است ساعتی مشتری در کافی شاپ بنشینید، اگر میز و صندلی راحت نباشد زود خسته و کلافه خواهد شد. بنابراین کافی شاپی که مبلمان دارد و میز و صندلی راحت و مناسب مورد توجه تر است تا آنکه میز و صندلی خشک و زمخت داشته باشد. به این نکته توجه کنید که ماندن بیشتر میشتری امکان اینکه سفارش بیشتری داشته باشد را بالا می برد.

کافی شاپ ایده آل

کافی شاپ ایده آل

اینترنت رایگان
انسانهای امروزی بدون اینترنت نیمه ای گم شده دارند که اگر در مکانی اینترنت وجود نداشته باشد انگار چیزی گم کرده اند! ارائه وایفای رایگان یکی از ترفند های جذب مشتری شده. اگر مشتری به اینترنت رایگان دسترسی داشته باشد احتمالا دفعات بعدی هم به کافه سرخواهد زد و بیشتر از زمان های دیگر میماند و نوشیدن قهوه لذت بخشتر خواهد بود.

شارژر موبایل
معمولا وبگردی و شبکه های اجتماعی شارژ باتری گوشی را تمام می کنند و اگر در کافه جایی برای شارژ کنار هر میز وجود نداشته باشد دیر یا زود مشتری که گوشی اش خاموش شده کافه را ترک خواهد کرد. بهترین روش این است که کنار هر میز یک شارژر موبایل باشد تا بی دغدغه فناوری مشتری از نوشیدن قهوه اش لذت ببرد. شما می توانید یک ساعت را بدون آنکه گوشی را چک کنید جایی بنشینید؟

منوی عالی
واقعیت این است که همه آنهایی که به کافی شاپ می روند به قصد قهوه خوری نمیروند و هر کسی علاقه به نوشیدنی دارد. برخی شیرن و برخی تلخ و … دسرهایی مثل انواع کیک و شیرینی و حتی نوشیدنی هایی مثل چایی هم طرفداران خود را دارد پس داشتن منوی پرو پیمان یکی از شرایط ایده عال بودن کافی شاپ است.

نوشیدنی ویژه
همیشه کافی شاپ های خاص علاوه بر منوی رنگین و کامل یک محصول ویژه و خاص دارند که جای دیگری نمی شود یافت! هر کافی شاپ اگر می خواهد ایده آل باشد باید سعی کنید تا نوشیدنی خاص را داشته باشد که دلیل شهرتش شود. اگر همه چزی عادی باشد و فرقی با دیگر کافه های شهر نداشته باشد مشتری چه دلیلی برای مراجعه به یک کافه خاصص می تواند داشته باشد؟

تنوع نوشیدنی قهوه ای
قهوه را می شود به روش های زیادی آماده کرد تا طعم و مزه خاصی داشته باشد و از همین رو اسامی زیادی هم برای هر نوع آماده سازی قهوه وجود دارد. اگر کافه ای بتواند بیشتر روش های معروف دم کردن قهوه را اجرا کند و به مشتری ارائه دهد میتواند طیف وسیعی از مشتری ها را جذب کند.

اقتصادی باشد
در عین حال که بهترین محصولات و نوشیدنی ها را در یک کافه ایده آل باید یافت لازم است تا قیمت مناسبی هم داشته باشند تا مشتری یارای مراجعه به این مکان را برای دفعات متمادی داشته باشد. مردم به قیمت اهمیت زیادی می دهند و در صورتی که اقتصادی نباشد فراری خواهند شد.

اشتراک:

نظرات بسته اند