ویژگی های صندلی بار خوب کدامند؟

0

درست از زمانی پای صندلی بارها به خانه ها باز شد که آشپزخانه ها از شکل قدیمی به اوپن تغییر شکل دادند. با این بداع، برخی میز نهار خوری خود را از آشپزخانه بیرون راندند و با استفاده از این صندلی بار ها و کانتر آشپزخانه میزی ساختند که دیگر فضایی اشغال نمیکند. البته با فضای محدود آشپزخانه های امروزی این کار خیلی هم خلاقانه است.

همچنین وجود چنین صندلی هایی که مرتفع هستند، شرایطی را فراهم میسازد تا میهمانان خودمانی بتوانند با میزبانی که در آشپزخانه است گپ و گفت وگویی حین آشپزی داشته باشند.

انواع مختلفی از صندلی بار در بازار وجود دارد. اغلب این صندلی ها از چوب و یا فلز ساخته می شوند و در زیر آنها اغلب فضایی برای قرار دادن پا و استراحت دادن آن وجود دارد.

همچنین صندلی های بار بدون تکیه گاه یا پشتی، و یا با تکیه گاه ساخته می شوند. بعضی از انواع این صندلی ها دسته دار و برخی بی دسته اند. برخی مدل های غیر چوبی این بارها قابلیت تنظیم ارتفاع نیز دارند. همچنین این صندلی ها در انواع مناسب برای داخل و مناسب برای فضای آزاد ساخته می شوند.

عواملی که یک صندلی اپن را راحت می کند

صندلی اوپن

ارتفاع مناسب یکی از ویژگی هایی است، که در هنگام خرید صندلی بار باید بدان توجه کرد. و هر کسی متناسب با شرایط خانه خود میتواند اقدام به تهیه مناسب ترین آنها کند. البته بسیاری از مدلهای صندلی بار به راحتی ارتفاعشان تنظیم میشود.

عامل بعدی وجود پشتی یا تکیه گاه در صندلیست. در صورتی که قرار باشد برای مدت طولانی بر روی این صندلی ها بنشینید، لازم است حتما از صندلی های پشتی دار استفاده کنید تا کمرتان آسیب نبیند.

عامل دیگر، جا پای مناسب، در ارتفاع مناسب است. اگر جای پا زیادی پایین باشد، عملا باعث می شود پای شما نتواند استراحت کند. اما اگر این جای پا در ارتفاع بالایی قرار داده شده باشد، ممکن است در طولانی مدت به زانوی خم شده شما فشار بیاورد و آسیب وارد کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند