ویژگی صندلی همایش و آمفی تئاتر مناسب

0

معمولا آنچه که در زمان همایش ها خسته کننده و کسالت آور می شود تحمل صندلی است که روی آن نشسته اید. صندلی همایش به کار رفته در سالن اگر استاندارد نباشند نه تنها باعث رنجش شرکت کنندگان همایش می شود بلکه مجریان نیز نمی توانند آنطور که باید اجرای مناسبی ارائه دهند. بودن در یک فضایی که میهمانان به ناچار آنجا را تحمل می کنند به خودی خود استرس زا است.

یکی از نکات مهم در زمان انتخاب سالن مناسب برای همایش توجه به راحتی میهمانان است. صندلی بکار رفته در سالن همایش، نور پردازی، صدا و پذیرایی مهمترین عوامل رضایت شرکت کنندگان در همایش هستند البته این مسائل جدا از موضوع و دستاورد های همایش هستند.

چه بهتر است در زمان دکوراسیون و دیزاین سالن همایش به برخی نکات توجه شود.

قبل از هر چیز باید کاربری سالن مشخص باشد که سالن مورد نظر جهت چه کاری می خواهد مورد استفاده قرار بگیرد و سالن مورد استفاده چه اشخاصی قرار می گیرد.

سالن همایش

سالن همایش

اگر صندلی همایش برای سالنی است که برای استفاده عموم قرار می گیرد بهتر است از مدل هایی استفاده گردد که چوب و MDF کمتری در تولید آن استفاده شده باشد، زیرا چوب و MDF دارای ضریب اشکال بیشتر هستند و با اشیائ نوک تیز می تواند موجب خراشیده شدن قسمت های چوبی گردد.
به همین سبب پیشنهاد می شود برای اینچنین سالنهایی از صندلی همایش و صندلی امفی تئاتر و صندلی سینمایی با کف و پشت ABS و دسته انتگرال استفاده شود، زیرا این متریال در مقابل اشیائ نوک تیز مقاوم بوده و آسیب جدی نخواهد دید.

در زمان انتخاب صندلی همایش و صندلی آمفی تئاتر بهتر است با ارتفاع پشتی صندلی توجه کنیم علی الخصوص زمانی که کف سالن به صورت صاف (Felat) باشد. زیرا در سالنهایی که کف آن صاف است احتمال نقطه کور در سالن زیاد است و بلند بودن پشتی صندلی این مشکل بیشتر می شود.

برای صندلی همایش و صندلی سینمایی و صندلی امفی تئاتر پشت بلند بهتر است کف به صورت پلکانی با ارتفاع هر پله بین ۱۵-۱۰ سانتی متر باشد که مشکل دید کور به وجود نیاید و کسانی که از صندلی همایش و صندلی سینما استفاده می کنند به راحتی و آرامش برنامه ها و فیلم های در حال اجرا را دنبال کنند.

علاوه بر ارتفاع پشتی صندلی همایش،باید به فوم آن نیز توجه کرد، بهتر است فوم پشتی مبلمان سینمایی بهتر است کمی نرم (فوم سرد به صورت نرم تزریق شود) باشد تا در زمان تکیه دادن بر آن احساس راحتی بیشتری به شخص استفاده کننده از صندلی سینما را بدهد.

اشتراک:

نظرات بسته اند