افراد چابک و فوق سریع این ویژگی ها را دارند

0

بسیاری از کارفرمایانی که اقدام به ثبت آگهی در برترین سایت های کاریابی می کنند، بر آنند تا افرادی را به استخدام سرکت و سازمان خود در آورند که توانمند هستند و سرعت عمل بالایی دارند.
چرا؟ دلیل آن واضح است زیرا در برخی از پست ها و مقام ها آن قدر کار برای انجام دادن وجود دارد که نیاز است تا افراد با سرعت بالا آن کارها را انجام دهند.
اما این افراد چه ویژگی هایی دارند؟ با ما باشید تا ویژگی افراد سریع را با هم برشماریم.

 

افراد چابک و فوق سریع این ویژگی ها را دارند

افراد چابک و فوق سریع این ویژگی ها را دارند

ویژگی افراد چابک

همه ی ما در اطرافمان افرادی را می بینیم که در همان مدت زمان 24 ساعته که وقت در اختیارمان است، می توانند با سرعت بالایی به انجام کارهای خود بپردازند که از نظر ما عجیب و غیر عادی است.
اگر شما به عنوان یک کارفرما در سایت های کاریابی که افراد رزومه های خود را ثبت می کنند، به دنبال فردی چابک هستید، این نشانه ها را در افراد چابک جست و جو کنید.

زگ زنگر از مشاوران کسب و کار مطالعاتی را برای ویژگی های افراد چابک انجام داده است که نتیج به شکل زیر است:

وی داده های حدود ۷۰۰۰ نفر را که در محل کار خود به سرعت عمل مشهور بودند جمع آوری کرد. اشخاصی که در این لیست بودند با تأیید حداقل ۱۱ نفر از اطرافیان شان از مافوق تا زیردست انتخاب شده بودند. در ۱۰درصد بالای لیست رفتار و عادت های یکسانی در ارتباط با سرعت عمل مشاهده شد که هفت مورد از آنها عمومیت بیشتری داشت.

اهمیت دادن

افراد چابک به گونه ای روزمرگی خود را می گذانند که گویا امروز ،آخرین روز زندگی آنان است و سعی می کند کارهایی را انجام دهند که از نظر بسیاری از افراد بزرگ است.
معجزه اهمیت دادن به کارها، بزرگ دانستن آنها است. هدف های بزرگ ما را تشویق می کنند که قدم های استوارتری برداریم و به حواس پرتی ها بی اعتنا باشیم. به مرور این بی اعتنایی تبدیل به عادت می شود و خود به خود روی کارهای مان متمرکز می شویم.

ثبات

افراد چابک معمولا بسیار سرسخت هستند، برای آن ها انجام کارها یعنی باید، و حتما آن کار را انجام میدهند. در مطالعات انجام شده نشان داده شد که افراد فوق سریع، در انجام فعالیت هایشان نوسان ندارند و کاملا با ثبات هستند. آن ها هرگز کارها را به تاخیر نمی اندازند و در عوض در طول هفته ها و ماه ها همیشه به دنبال کشف بهترین راه حل ها برای بهترین نتایج بودند. همچنین این افرا تعهد و علاقه به کاری که انجام میدهند، دارند.

تجربه و تخصص

افراد چابک معمولا تخصص و مهارت های لازم را برای انجام کاری که به آن ها محول شده است را دارند. آن ها به دلیل داشتن مهارت و تخصص، زمانی را صرف یادگیری نمی کنند. آن ها ضمن رعایت کیفیت، با سرعت بالایی کار را انجام می دهند. آنها همواره به دنبال کسب مهارت های جدید و تقویت مهارت های فعلی خود بودند.

وقت شناسی

اغلب افراد چابک دوست دارند که کارهایی که به آن ها محول شده است را در زمانی که به آن ها محول شده است انجام دهند. این افراد همواره سعی می کنند که رقیب خود باشند و روز به روز از دیروز خود بهتر شوند. آن ها از تکمیل لیست وظایف خود لذت می برند و کسب رکورد های جدید و شکستن آن برایشان بسیار لذت بخش است.

پیش بینی مشکلات و ارائه راه حل

افراد فوق سریع معمولا تحلیلگران خوبی نیز هستند. آنها برای هر کار و مسئله ای راه حل های خلاقانه ای دارند. شاید اصلی ترین علت آن پیش بینی مشکلات و ارائه راه حل قبل از وقوع آن باشد. بنابراین از مشکلات معمولی که افراد عادی در آن گرفتار می شوند، دور هستند. روان شناسان اجتماعی از این توانایی به عنوان ساختار ذهنی نام می برند. همیشه تجسم کنید که برای رسیدن به اهداف و انجام مسئولیت ها چه مسیر و مشکلاتی پیش رو خواهید داشت و چگونه می توان مشکلات احتمالی را حل و فصل کرد.

ابتکار عمل

این افراد برای انجام کارهای خود با سرسختی تمام، ابتکار عمل دارند. آن ها منظر دستور نمی مانند و سریع کار را از نقطه ای شروع می کنند. حتی برخی مواقع این بدون دستور کار انجام دادنشان برای آن ها دردسر ساز می شود. گاهی قبل از اینکه سایر اعضای تیم آماده باشند پروژه را شروع می کنند. اما کمتر پیش می آید که مورد ملامت قرار گیرند؛ زیرا دستاورد های کسب شده اجازه هر گونه انتقادی را سلب می کرد.

روحیه همکاری

در این افراد روحیه ی تک روی دیده نمی شود، یعنی این افراد همواره دوست دارند که با سایر همکاران و دوستان خود همکاری کنند. افراد چایک و فوق سریع برآنند که کارها را با همکاری و اشتراک با دیگران انجام دهند. آنها مجبور نبودند زمان شان را برای انجام از صفر تا صد کار هدر کنند، بلکه با تکمیل تلاش همکاران شان در وقت خود صرفه جویی می کردند. در این دوران که تمامی کارها به هم مرتبط هستند، این همکاری می تواند بسیار مفید باشد.

از آنجایی که امروز کسب و کارها و شیوه ی استخدام افراد بسیار متفاوت شده است و رقابت میان کسب و کارها بسیار زیاد شده است، استخدام فردی توانمند که بتواند کارها را به موقع، درست و سریع انجام دهد، بسیار مهم است.
اگر کارفرما هستید، لازم است که به این ویژگی ها دقت کنید و بتوانید افراد مناسب را استخدام کنید، یا که نه، می توانید با بهره گیری از این ویژگی ها، این خصوصیات را در افراد حاضر تقویت کنید و بهترین بهره را از آن ها ببرید.
گاهی هم ویژگی ها در افراد وجود دارد و علت تاخیر در انجام امور، موارد دیگری است. کمی بیندیشید و علت را پیگیری کنید. شاید دلیل آن تنبلی نبوده است و کارمندتان بسیار زحمت می کشد، اما از مهارت لازم برخوردار نیست. در این صورت بهتر است کمی به آموزش او وقت بگذارید.
افراد سریع در واقع قدرت های جادویی ندارند، بلکه آن ها با بهره گیری از مجموعه ای از مهارت ها، سرعت خود را می افزایند و با کیفیت کار خود را به اتمام می رسانند.

اشتراک:

نظرات بسته اند