ارز دولتی برای گوشی های تلفن همراه منتفی شد

0

پیش از این قرار بود گوشی های ارزان قیمت زیر 300 دلار با ارز دولتی 4200 تومانی وارد شوند، اما پس از این که برای همیشه با دلار 4200 تومانی خداحافظی کردیم ارز دولتی برای گوشی های تلفن همراه نیز به طور قطعی و کامل برداشته شد و تمام گوشی های موبایل با ارز آزاد وارد خواهند شد.

به این معنا که گرانی گوشی های تلفن همراه دیگر تثبیت شده و نمی توان انتظار ارزان شدن گوشی ها را داشت.

از این پس وارد کنندگان گوشی های تلفن همراه باید ارز خود را از مسیر سامانه نیما و از محل ارز صادراتی تامین نمایند.

واردکنندگان می توانند در سامانه ی نیما ارز مورد نیاز خود را از ارزهای ارائه شده صادرکنندگان کالاهای غیرپتروشیمی و فولادی تامین نمایند.

لازم به ذکر است که در این سامانه ارز مورد نیاز واردکنندگان توسط صادرکنندگان با نرخ رقابتی عرضه می شود.

 

واردات گوشی های تلفن همراه با ارز آزاد انجام خواهد شد

واردات گوشی های تلفن همراه با ارز آزاد انجام خواهد شد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به نزول گوشی های موبایل به گروه کالایی شماره 3 توضیح می دهد:

در جلسه ستاد بررسی مسائل اقتصادی با حضور معاون اول رئیس جمهوری صحبت‌هایی مطرح شد تا بتوان موبایل های ارزان قیمت که زیر ۳۰۰ دلار قیمت دارند در گروه ٢ کالایی قرار گیرند اما در نهایت این مسئله از نظر فنی رد شد؛ چرا که نمی‌توان برای یک تعرفه دو نرخ ارز را در نظر گرفت و این امکان وجود دارد که کم اظهاری صورت گیرد.

با این حساب دیگر نمی توان انتظار داشت که در گوشی تلفن همراه شاهد کاهش قیمت حتی در میان برخی از گروه های تلفن های همراه ارزان قیمت و ساده تر باشیم. مگر این که قیمت ارز سرانجام دستخوش تغییراتی شده و دولتمردان و اقتصاددانان کشور فکری به حال چیزی که امروز در بازارهای گوناگون داخلی شاهد هستیم بکنند.
با این حساب آرزو می کنیم که تولید کنندگان داخلی به فکری افتاده و نسبت به تولید گوشی های موبایل ارزان قیمت اقدام کنند، چرا که با این روال چند مدت دیگر بیشتر مردم قادر به خرید گوشی تلفن همراه نیز نخواهند بود…

بیشتر بخوانید: https://digiato.com/article/2018/08/04/%d8%a7%d8%b1%d8%b2-%d8%af%d9%88%d9%84%d8%aa%db%8c-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84-%d8%aa%d8%b9%d9%84%d9%82-%d9%86%d9%85%db%8c-%da%af%db%8c%d8%b1/

اشتراک:

نظرات بسته اند