هوای تهران در نفس های آخر سال 96

1

در آخرین ساعات سال 96 به سر می بریم و پیش بینی ها نشان می دهد که برای فردا 29 ام اسفند 96 نیز به عنوان حسن ختام هوای تهران بین سالم و ناسالم برای گروه های حساس در رفت و آمد خواهد بود.

حسین شهبازی، مدیر واحد مدل سازی و پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران به خبرنگار خبرگزاری ایسنا گفت: فردا هوای تهران بین هوای سالم و ناسالم برای گروه های حساس در نوسان خواهد بود.

هوای تهران در آخرین نفس های سال 96

هوای تهران در آخرین نفس های سال 96

وی توضیح داد: وضعیت کیفی هوای بیشتر مناطق پایتخت طی روز جاری (دوشنبه) در شرایط سالم خواهد بود و انتظار می‌رود همراه با افزایش نسبی غلظت آلاینده‌ها تا روز سه‌شنبه، شرایط کیفیت هوای بیشتر مناطق شهر تهران در محدوده بین شرایط سالم و ناسالم برای گروه‌های حساس قرار گیرد.

شهبازی افزود: در حال حاضر میانگین شاخص کیفیت هوای شهر تهران ۸۶ و هوای تهران در شرایط سالم است.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در ادامه ی صحبت های خود در خصوص پیش بینی آب و هوای پایتخت عنوان ساخت: بر اساس نتایج پارامترهای هواشناسی پیش‌بینی شده برای ایستگاه مهرآباد، برای برخی ساعات روز جاری (دوشنبه) وزش باد موثر (بزرگی بین ۳ تا ۵ متر بر ثانیه) انتظار می‌رود.

او این طور صحبت های خود را پیش برد که: با برقراری جوی نسبتا آرام در روز سه‌شنبه، تنها برخی ساعات همراه با وزش باد موثر خواهد بود. این شرایط در روز چهارشنبه کمابیش ادامه خواهد داشت و همراه با افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر، در برخی ساعات وزش باد شدید (بزرگی بین ۸ تا ۱۰ متر بر ثانیه) از سمت نواحی غربی و جنوب غربی پیش‌بینی می‌شود.

همچنین وی در نهایت گفت: دمای تهران طی دو روز آینده روند افزایشی خواهد داشت.

اشتراک:

۱ دیدگاه