هنر همیشه بر حق بودن: 38 راه برای پیروزی در هنگامی که شکست خورده اید

0

در کتاب هنر همیشه بر حق بودن نوشته ی آرتور شوپنهاور 38 روش برای پیروزی و غلبه در زمانی که شکست خورده و قافیه را باخته اید پیشنهاد و آموزش داده شده است.

شوپنهاور فیلسوف مشهور آلمانی ست که  در این کتاب غلبه بر طرف مقابل را با توصیه هایی ماکیاولیایی آموخته است.

شوپنهاور می گوید: ” جدل مناقشه آمیز عبارت است از هنر مباحثه به گونه ای که شخص، فارغ از درستی یا نادرستی موضعش، از آن عقب نشینی نکند”

علاوه بر این شوپنهاور این نکته را در نظر می گیرد که وقتی انسان ها بدون در نظر گرفتن بر حق بودن یا بی حقی به دنبال پیروزی هستند، این دنائت فطری طبیعی بشری ست که در وجودشان حلول می کند.

و برای رسیدن به این منظور باید هنر این را داشته باشیم که حتی زمانی که حق با ما نیست، باید با قدرت استدلال بر خصم چیره شویم.

دانلود کتاب هنر همیشه بر حق بودن

دانلود کتاب هنر همیشه بر حق بودن

اما 38 راهی که شوپنهاور پیشنهاد می کند، کدام هستند؟

گستره مصداق را بسط بده- از مشترک های لفظی استفاده کن- گزاره های خاص خصمت را تعمیم بده- دستت را رو نکن- به مقدمات کاذب متوسل شو- چیزی را که باید به اثبات برسد مسلم فرض کن- با سوال پیچ کردن اقرار بگیر- خصمت را عصبانی کن- سوال های انحرافی مطرح کن- کسی را که به سوال هایت جواب منفی می دهد گول بزن- قبول موارد خاص را تعمیم بده- استعاره های مناسب با قضیه ات انتخاب کن- با رد دلیل نقض موافقت کن- به رغم شکست، مدعی پیروزی شو- قضیه های ظاهرا بی معنی به کار ببر- از آرای خصمت استفاده کن- به وسیله وجه فارغ ظریفی از خودت دفاع کن- حرفش را قطع کن، توی حرفش بدو، بحث را منحرف کن- موضوع را تعمیم بده، سپس علیه آن سخن بگو- خودت نتیجه گیری کن- با استدلالی به بدی استدلال خودش با او مقابله کن- مصادره به مطلوب کن- او را وادار به اغراق کن- قیاس نادرستی مطرح کن- مثال نقض را پیدا کن- اوضاع را به سود خود عوض کن- عصبانیت نشانه ضعف است- حضار را متقاعد کن نه خصم را- مسیر بحث را عوض کن- به جای دلیل به مرجع متوسل شو- این حرف از سطح درک من بالاتر است- برنهادش را در مقوله نفرت انگیزی طبقه بندی کن- در حرف صادق است، نه در عمل- اجازه نده از مخمصه فرار کند- اراده از عقل و هوش موثرتر است- خصمت را گیج کن- یک دلیل نادرست کل موضعش را رد می کند- به بحث جنبه شخصی بده، توهین و بددهنی کن.

دانلود کتاب هنر همیشه بر حق بودن

برای دانلود کتاب هنر همیشه بر حق بودن به آدرس زیر مراجعه کنید. نسخه ی پی دی اف این کتاب اکنون در سایت فیدیبو با تخفیفی بالای 50 درصد ارائه شده است و می توانید این کتاب را با حجم 0.52 مگابایت در 136 صفحه دانلود نمایید.

goo.gl/tgZhJJ

اشتراک:

نظرات بسته اند