هشدار در خصوص استفاده از شوینده ها در روزهای خانه تکانی ایرانیان

0

عباس اولیا سمیع، مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان در خصوص استفاده ی بی رویه ی ایرانی ها از مواد شوینده ی قوی در این روزهای پایانی سال به منظور خانه تکانی و خطرات تنفسی آن ها هشدار داد.

متاسفانه با وجود هشدارهای پی در پی و توضیحاتی که مسئولین در سال های اخیر در خصوص ترکیب نکردن مواد شوینده با یکدیگر ارائه داشته اند، همچنان مردم کشورمان از این جهت اسیب های جبران ناپذیری به سیستم تنفسی خود وارد می سازند.

هشدار در مورد استفاده از شوینده ها

هشدار در مورد استفاده از شوینده ها

وی اظهار داشت: در یک ماه اخیر حداقل روزانه یک نفر در اثر خانه تکانی ناایمن دچار مشکلات تنفسی شده و با سامانه ی 115 تماس گرفته است.

وی اضافه کرد: متاسفانه با وجود این که چندین سال است از رعایت اصول ایمنی صحبت می کنیم، اما باز هم شاهد بروز مشکلات تنفسی و یا شکستگی استخوان های افراد خانواده بر اثر خانه تکانی ناایمن هستیم.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان همدان تاکید کرد: خانم های خانه دار عمدتا بر اثر بالا رفتن از چهار پایه، افتادن از نردبان و یا تلفیق چند مواد شیمیایی با یکدیگر دچار آسیب می شوند.

اولیا سمیع به مردم هشدار داد که در خصوص از مواد شوینده احتیاط کافی به خرج دهند. وی ادامه داد: خانم های خانه دار در زمانی که می خواهند منزل را برای خرید و یا … ترک کنند از موارد شوینده استفاده نمایند تا هم اثر پاک کنندگی بالایی داشته باشد و هم کلر تولید شده از این مواد به آن ها آسیب نزند.

وی همین طور به تندباد دیروز در میان صحبت های خود اشاره کرده و گفت: در پی وزش تندباد روز گذشته هیچ گونه تماسی با مرکز فوریت های پزشکی مبنی بر آسیب دیدگی بر اثر وزش باد گزارش نشده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند