هزینه تالار عروسی چند؟

1

یکی از موانع مهمی که پیش روی ازدواج جوانان قرار گرفته، مراسم عروسی است. برگزاری ساده ترین مراسم عروسی هزینه ی گزافی به همراه دارد و تجملاتی که این روزها باب شده اند این هزینه ها را چندین برابر می کنند.

هرچه هزینه های زندگی گران تر می شود عروسیها با تجمل بیشتری برگزار می شوند. صاحب عروسی تلاش می کند برای این شب به خصوص خاص ترین باغ و تالار عروسی را با مجلل ترین طراحی و صندلی تالار و  مفصل ترین شام در نظر بگیرد تا مراسم عروسی اش زبان زد فامیل و دوست و آشنا شود.

گفته می شود یکی از مهمترین عواملی که باعث شده آمار ازدواج در ایران کاهش یابد همین تمایل بسیار زیاد به برگزاری عروسیهای تجملاتی و گرانقیمت است. امروزه اغلب جوانان با درآمدی که دارند قادر نیستند هزینه های گزاف عروسی را پرداخت کنند و همین موضوع باعث می شود اصلا سمت ازدواج نروند.

تالار عروسی و صندلی تالار

تالار عروسی و صندلی تالار

اما اگر در شرف ازدواج هستید از قیمت تالارهای عروسی خبر دارید؟

قیمت تالارهای عروسی در تهران

در شهر تهران قیمت تالارهای عروسی با توجه به منطقه، نوع تالار، خدمات و کیفیت تالار متغیر است. در این میان اگر سطح توقع خود را پایین بیاورید با حداقل هزینه می توانید مراسم عروسی خود را برگزار کنید. اما اگر وسواس به خرج داده و از نوع میز و صندلی تالار گرفته تا جنس پرده ها سخت گیری کنید، مشخص است که باید خیلی هزینه کنید.

با این توضیحات حداقل هزینه برگزاری مراسم عروسی در یک تالار همراه با میوه، شیرینی و شام مالیات بر ارزش افزوده و حق سرویس و غیره  برای هر مهمان چیزی در حدود 25 تا 50 هزار تومان است که این هزینه در تالارهای مجلل تر و VIP به70 تا 130 تومان می رسد.

در این میان برگزاری مراسم عروسی هزینه های دیگری نیز به همراه دارد. امکاناتی که تالار در اختیار شما قرار می دهد نیز در این قیمت تاثیر گذار است. این هزینه شامل عکاسی، فیلم برداری، اتاق عقد، موسیقی زنده، گل آرایی، شمع آرایی، نور پردازی و بسیاری امکانات تجملاتی دیگر می شود که باید در نظر داشته باشید.

هزینه ی دیگر ورودی تالار عروسی است که برخی تالارها این هزینه را دریافت نمی کنند یا فقط آخر هفته ها یا ایام خاص این هزینه را دریافت می کنند. معمولا هزینه ی ورودی تالار بستگی به نوع تالار عروسی دارد که از 500 هزار تومان آغاز شده و تا 2 میلیون تومان می رسد. اگر تالارهای خیلی مجلل را برای عروسی انتخاب کنید ورودی بیش از این ارقام خواهد بود.

اما اتاق عقد هم یک هزینه ی دیگر است که برخی خانواده ها مایل هستند پیش از عروسی یک مراسم عقد ظاهری برگزار کنند که هزینه ی مجزایی دارد.

هزینه ی اتاق عقد در تالارهای معمولی و متوسط تهران بین 200 تا 500 هزار تومان که در تالارهای مجلل و قدیمی تر به 800 تا 2 میلیون تومان می رسد. در ضمن در نظر داشته باشید که تزئینات داخلی اتاق عقد و گل آرایی در قیمت آن تاثیر گذار است. همچنین در اکثر تالارها هزینه ی سفره عقد هم به طور جداگانه دریافت می شود.

با این اوصاف هزینه های لباس عروس، ماشین عروس و آرایشگاه و بسیاری دیگر را در نظر بگیرید تا دریابید که یک مراسم عروسی چقدر هزینه ی اضافی به همراه دارد.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. اخر سر هم کلی حرف درمیاد شامش اونطوری بود سالنش اینطوری بود به نظرم عروسی یه هزینه اضافس که جز دردسر چیزی نداره