نکات مورد توجه طراحان دکوراسیون در 2019

0

طراحان دکوراسیون در هر سال موارد و المان هایی را مورد توجه قرار می دهند. علاوه بر رنگ در و دیوارها، مبلمان و سایر عناصر راحتی و تزیینی منزل مورد توجه قرار می گیرند، که باعث می شود خانه طبق مد سال دکوراسیون شود.

در یک نظر سنجی از طراحان مطرح دنیا دعوت شده تا نظرشان را در مورد طرح های سال ۲۰۱۹ بگویند. در این نوشته به بررسی طرح ها و روش های چیدمان منزل در سال ۲۰۱۹ که این طراحان بیان کرده اند می پردازیم.

طراحی ترکیبی اتاق ها
هالی بیکر، یکی از طراحانی است که در مورد دکوراسیون منزل در سال ۲۰۱۹ معتقد است، در این سال شاهد ترکیب رفتارهای مختلف در خانه هستیم.
بیکر می گوید؛ می توانیم نشیمن هایی داشته باشیم که فضای دورهمی و زندگی روزمره را در کنار یکدیگر داشته باشند. شاید تاکنون عادت داشتیم که فضاها از یکدیگر تفکیک شده باشند اما درسال 2019 می توانیم خلاقیت های بیش تری به خصوص در زمینه استفاده از انواع هنرها ببینیم.

نقش پر رنگ نورپردازی
هارولدسن کی گوید نور پردازی در سال ۲۰۱۹ نقش بزرگی ایفا می کند. با نور پردازی تقریبا می شود هر کاری کرد رنگ و حال و هوای اتاق را تغییر داد و از گرم به سرد یا بلعکس تغییر داد. در واقع “روشنایی برای افزودن رنگ و بافت به دیوارها استفاده می شود.”

نشیمن های راحت
ونسا فرانسیس در این باره گفته است؛ در سال جاری نشیمن ها راحت تر و خودمانی تر طراحی خواهند شد. جهان به سوی آسایش و راحتی پیش میرود باید با آن همگام شد!

مبلمان با تکیه گاه های کوتاه تر، پاف های راحت تر و حضور سبزی و گیاهان آن چیزی هستند که می توانیم منتظر دیدنش باشیم. شاید بتوان پیش بینی این را نیز داشت که فضاهای پذیرایی نیز با همین نشیمن ها ترکیب و ادغام شده و آن ها نیز خودمانی تر بشوند.

حضور فعال وسایل قدیمی و کهنه
آندرا هارالدسن که یکی دیگر از طراحان مطرح میباشد معتقد است که باید به وسایل قدیمی هم میدان داد تا با حضورشان عرصه را گرم کنند.

آندرا گفته است؛ الگوها، نقش ها و وسایل وینتیج و قدیمی در طراحی می توانند بسیار موثر واقع شوند چرا از آنها استفاده نکنیم؟ اگر چنین وسایل و اکسسوری هایی در منزل دارید، آنها را از انباری در آورید و در جایی جلوی دید بگذارید. پارچه ها و دست بافته های قدیمی نیز در این دسته قرار می گیرند.

دکوراسیون ۲۰۱۹

دکوراسیون ۲۰۱۹

توجه به نیازهای ساکنان خانه
جوردی فغان و آلن فیرستون، بر این باورند که اتاق نشیمن در سال 2019 فضایی است که واقعا منجر به یک زندگی شخصی می شود. آن ها می گویند: “مشتریان ما به دنبال فضاهای ساده اما در عین حال خلاقانه هستند تا بتوانند به بیش تر نیازهایشان پاسخ دهند.” به طور مثال حضور میزها و کمدها، وسایل بازی بچه ها، کتاب ها و … همگی به نوعی در فضا چیدمان شده و قرار می گیرند که در کنار زیبایی کاربردی نیز باشند.

حضور فضاهای نامتعارف
به گفته Nyla Free، ممکن است امروزه رویکردهای جدید و نامتعارف را در فضاهایی مانند نشیمن ببینیم اما آن چه که در سال 2019 اتفاق خواهد افتاد، استقبال بیش تر از این سبک ها خواهد بود. او می گوید:” که برخی از عناصر طراحی که ما انتظار داریم تا در سال 2019 برای ایجاد این حس ببینیم، طرح های رنگی رنگی، نقوش غیر هم شکل و ست شدن مبلمان های متفاوت در کنار یکدیگر خواهند بود.

عدم محافظه کارای
بسیاری از طراحان خاطرنشان می کنند که فضاهای زندگی در سال 2019، از فضاهای رسمی و جدی بسیار دور خواهند شد. بر همین دکوراتورها تمایل دارند مشتریان خود را به استفاده آزادانه تر از وسایل، به خصوص نمونه های دست ساز و سنتی، تشویق کرده فضاها را جذاب تر از آن چه که امروز می بینیم طراحی نمایند.

با اینکه در طراحی دکوراسیون منزل هر ساله طرح ها و چیدمان های جدیدی از سوی طراحان مد می شود اما هر کسی می تواند سلیقه ای عمل کند و طبق نیاز و ایده های خودش منزلش را بیاراید. به صورت کلی هر آنچه که شما را به سوی راحت تر زندگی کردن سوق می دهد و چنین شرایطی را فراهم می کند همان طرح را اجرا کنید. اگر بخواهید مثل دیگران باشید هرگز به آرامش نخواهید رسید!

اشتراک:

نظرات بسته اند