نکات مورد توجه زمان استخدام نویسنده وب

0

شاید تصور شود یافتن یک نویسنده وب چندان هم سخت نیست کافیست در یک سایت آگهی استخدام درخواستی در مورد پروژه خود ثبت کنید آنوقت خواهید دید که نویسنده های بسیاری به شما مراجعه خواهند کرد.

اما ماجرای استخدام نویسنده وب به این سادگی ها هم نیست و هر کسی را نمیتوان به عنوان نویسنده انتخاب کرد. به طور کلی شرایطی وجود دارند که یک نویسنده لازم است با آنها آشنایی داشته باشد. تنها مهارت نویسندگی کافی نیست و کار با برخی نرم افزارهای دیگر ازجمله ویرایش تصاویر و اصول کلی سئو نیز مهم است.

متخصصین سئو می گویند محتوای با کیفیت مهمترین بخش در بهینه سازی موتورهای جستجو است. پس تولید محتوای بهینه شده نیازمند مهارتهایی است که تنها نویسنده های حرفه ای از پس آن برر می آیند!

نکات مهم زمان استخدام نویسنده وب

استخدام نویسنده مطلب

استخدام نویسنده مطلب

قواعد، دستور زبان و هم چنین املای صحیح کلمات
یکی از بزرگترین مشکلات کسب و کار های اینترنتی این است که به نوع و نحوه نگارش مطالب خود در سایت اهمیتی نمی دهند. نوع نگارش جملات در یک وب سایت اینترنتی در سئوی کلی سایت بسیار تاثیر گذار خواهند بود. صحیح بودن املای کلمات هم از این نظر حائز اهمیت بوده که در صورت وجود غلط های املایی فراوان کاربر از خواندن مقاله شما زده شده و در نتیجه سایت شما را ترک خواهد نمود و این مطمئنا بر آمار سایت شما تاثیری منفی خواهد گذاشت.

آشنایی نسبی با سئو
به طور مختصر و مفید اینطور توضیح دهیم که نویسنده شما و متخصص سئوی وب سایت شما باید بتوانند با هم کار کنند. برای این منظور نویسنده ای که به استخدام خود در آورده اید هم باید یک سری اطلاعات نسبت به امور سئو بداند و سپس به نگارش مطالب بپردازد. البته قرار نیست که نویسنده با تمام مسائل مرتبط با سئو آشنایی داشته باشد اما این که بداند باید از چه تعداد واژه های کلیدی در متن استفاده کند، جزء حداقل دانشی است که وی باید از آن برخوردار باشد.

هدف اول مخاطب و هدف دوم موتور های جستجو
نویسنده وب باید بداند که قرار است مردم واقعی مطالب سایت شما را بخوانند نه ربات های موتور های جستجو. پس هر چقدر هم که نویسنده اصول سئو و نگارشی را رعایت کند اما درک و فهمی نسبت به نوشتن صحیح کلمات و نحوه قرار دادن آن ها در کنار هم نداشته باشد، نتیجه به این صورت است که او جملاتی را می نویسد که مخاطب نمی تواند از آن ها سر در بیاورد.

خلاصه نویسی
نویسنده ای که بتواند با خواندن یک مطلب چند صد کلمه ای منظور آن مقاله طولانی را در یک متن کوتاه تر بیان کند، بسیار کمیاب است. امروزه کاربران فضای مجازی علاقه ی چندانی به خواندن متن های طولانی ندارند پس چه خوب است که نویسنده شما با اصول خلاصه نویسی آشنا بوده و بتواند مطالب مورد نظر شما را بسیار کوتاه تر نسبت به مطلب اصلی بنویسد. به گونه ای که منظور مقاله اصلی را تا حد زیادی بیان کند.

عنوان های جذاب و مربوط به مقاله
عناوین مطالب باعث جلب توجه مخاطبان به متن اصلی و در نهایت گذراندن وقت بیشتر در سایت شما می شود. پس نویسنده شما باید در انتخاب تیتر های مناسب با محتوای متن خبره باشد!

اشتراک:

نظرات بسته اند