صندلی کانتر ؛ نکات مهم و کاربردی در طراحی آشپزخانه

1

به اعتقاد بسیاری آشپزخانه قلب یک خانه محسوب می شود که علاوه بر داشتن تجهیزات آشپزی بایستی به زیبایی طراحی شده باشد تا حس خوبی را از آن ساکنان خانه کند. از این روی خانمها وسواس بسیاری در خصوص طراحی آشپزخانه و لوازم تزئینی آن نظیر صندلی کانتر و روشنایی نشان می دهند.

در گذشته آشپزخانه ها با نام مطبخ مکانی در زیر زمین خانه ها بودند و به هیچ وجه زیبایی آنها ملاک نبود؛ اما امروزه سبک زندگی تغییر کرده است و آشپزخانه ها در مقابل دید هستند و طراحی آنها بسیار اهمیت پیدا کرده است.

از جمله تغییرات بارز آشپزخانه ها تبدیل شدن آنها از فضایی بسته به فضایی باز بوده است که همین موضوع سبب شده تا طراحی آشپزخانه اهمیت بسیاری پیدا کند. پیش تر در سی اس وب به نکاتی در خصوص طراحی آشپزخانه مدرن اشاره کرده ایم که حالا قصد داریم چند نکته ی ساده ی دیگر را یادآور شویم:

1-طراحی آشپزخانه های امروزی برخلاف گذشته به سمت سادگی پیش رفته است و کمتر لوازم تزئینی جاگیر را مشاهده می کنید. به جای آن برای زیبا جلوه بخشیدن به فضا معمولا از سنگهای طبیعی با رگه های زیبای مواد معدنی یا چوب طبیعی با گره و بافت های متعدد در قسمت اپن یا کانتر آشپزخانه استفاده می شود که جلوه ای جذاب و تاثیر گذار به دکوراسیون خواهد بخشید.

2- سعی کنید به جای استفاده از وسائل دکوری جاگیر نظیر آبمیوه گیری و پلوپز، فضا را با لوازم مدرن و مجسمه هایی که با حال و هوای آشپزخانه ی شما هماهنگ هستند تزئین. هنوز هم برخی از لوازم برقی کوچک خود برای تزئین آشپزخانه استفاده می کنند که روشی کاملا قدیمی و منسوخ شده است.

3- استفاده از سنگهای دکوراتیو برای تزئین بخشی از دیوارهای آشپزخانه یکی دیگر از تکنیکهایی است که فضای ساده ی آشپزخانه های مدرن امروزی را زیباتر و جذاب تر می کند.

4-امروزه صندلی کانتر از اصلی ترین عناصر مورد نیاز آشپزخانه ها است که علاوه بر کاربری مفیدی که دارد به زیبایی محیط اضافه می کند.

انتخاب مناسب صندلی کانتر می تواند زیبایی آشپزخانه را چندین برابر کند. به عنوان مثال یک میز ناهار خوری یا جزیره ی سفید رنگ و یا کانتر آشپزخانه با سنگ مرمر سفید را می توانید با صندلی کانتر و ناهار خوری با رومبلی های خاکستری روشن یا عاجی همراه کنید تا جلوه ی آشپزخانه ی شما چندین برابر شود.

5-نکته ی مهم بعدی نورپردازی آشپزخانه است که با استفاده از لوسترها فراهم می شود. در آشپزخانه های مدرن امروزی از لوسترهای سه تایی و یا چراغهای ال ای دی برای نورپردازی بهره می برند که باعث پر نور و زیباتر جلوه کردن محیط آشپزخانه می شود.

6-اما برسیم به کابینت که اصلی ترین المان آشپزخانه محسوب می شود. این وسیله علاوه بر جا دار بودن باید با دقت و سلیقه ی بسیار انتخاب شود تا موجب زیبایی محیط آشپزخانه شود.
در طراحی دکوراسیون مدرن، کابینتهای بدون قاب، خطوط افقی و عدم وجود هرگونه آرایش و تزئین اصلی ترین مشخصه ی یک آشپزخانه مدرن محسوب می شوند. در انتخاب کابینت می توان با در نظر گرفتن نکاتی که در ادامه آورده می شود به شیک تر شدن محیط آشپزخانه افزود:

۱- استفاده از کابینتهایی با درب های تخت
۲- کابینتهایی با پوشش کامل و بدون قاب
۳- استفاده از فلزات شفاف
۴- تزئینات کم و بدون آلایش
۵-  استفاده از متریال های طبیعی و چوب
۶- تاکید بر خطوط افقی

اشتراک:

۱ دیدگاه