کسانی که تجربه کاری ندارند، چگونه وارد بازار کار شوند؟

0

اگر تازه فارغ التحصیل شده اید و مدرک خود را به دست گرفته اید، اگر هنوز به اصطلاح مهر مدرکتان خشک نشده است و در سایت های معتبر کاریابی به دنبال شغل مورد نظر خود می گردید، باید به نکاتی مهم توجه کنید، اینکه چگونه مهارت های خود را برای فروش به کارفرما نشان می دهید. با ما باشید تا به بررسی این موضوع مهم بپردازیم.

کسانی که تجربه کاری ندارند، چگونه وارد بازار کار شوند؟

کسانی که تجربه کاری ندارند، چگونه وارد بازار کار شوند؟

مهارت های خود را به خوبی به کارفرما نمایش دهید

آیا در حال آماده سازی رزومه و برنامه های شغلی خود هستید و فکر می کنید همه چیز در جای خود قرار گرفته است: نام و نام خانوادگی خود را چک کرده اید. املا و دستور زبان موجود در رزومه را بررسی کرده اید، یادداشت های مفصلی برای انتهای رزومه قرار داده اید.اما در اینجا یک مسئله مهم دیگر وجود دارد: آیا شما می دانید که چگونه خود را به کارفرمایان آینده به فروش می رسانید. این بدان معنست که آیا واقعا می دانید مهارت های بازاریابی شما چیست؟ با کمی تحقیق و تفکر خود، پاسخ هایی که به دست می آورید ممکن است شما را شگفت زده کند.

حتما بخوانید: در نوشتن رزومه، به نوشتن این بخش بسیار دقت کنید 

از آن جایی که ما بعد از دوران تحصیل، وارد بازار کار می شویم، معمولا می بایست از تجربه های دیگران مبنی بر انتخای شغل خود، استفاده کنیم. مشاغل نیمه وقت یا تابستانی، باشگاه های مدرسه و سایر فعالیت ها و رویدادها، همه فرصت هایی هستند که یک فرد جویای کارمی تواند ادعا کند که مهارت هایی را که برای کار لازم است را به دست آورده است. مشکل این است که اکثر کارکنان مشتاق نمی دانند چگونه این مهارت ها را به درستی در یک برنامه شغلی ارائه دهند. برخی حتی نمیتوانند آنها را شناسایی کنند!

کسانی که تجربه کاری ندارند، چگونه وارد بازار کار شوند؟

کسانی که تجربه کاری ندارند، چگونه وارد بازار کار شوند؟

 

هنگام تهیه یک برنامه کاری جدید و یا به روز رسانی رزومه خود، بهتر است که از «موجودی تجربه» شروع کنید. آنچه را که در گذشته انجام داده اید و تجارب خاصی را که در آن از مهارت های خود استفاده کرده اید یا تجربه کرده اید، بررسی کنید. به عنوان مثال، شاید شما به عنوان یک دستیار اداری برای یک دوره زمانی کار می کردید. در طول وظایف روزانه خود، شما احتمالا مجبور بودید برنامه ریزی هایی صورت دهید، پرونده هایی را ایجاد کنید و آن ها را سازماندهی کنید و مواردی دیگر!

در طی آن زمان، شما در برنامه ریزی و سازماندهی، ارتباط، و کار فنی شرکت داشته اید. به طور خلاصه، شما با طیف وسیعی از مهارت های تجاری حضور داشته اید و احتمالا برخی از آن مهارت ها را کم و بیش کسب کرده اید. پس به جای آنکه لیستی از وظایف خود را در گذشته در رزومه بیان کنید، آن ها را به شکل مهارت هایی که اکنون کسب کرده اید، مطرح کنید. با این کار مهارت های خود را برای کارفرمایان آینده در معرض فروش قرار می دهید.

در حالی که شما در حال توسعه رزومه خود و درج مهارت های خود هستید، طیف وسیعی از درخواست های کار دائمی و بلند مدت را در سر می پرورانید.
هنگامی که کارفرمایان با برخی از رزومه های کامل رو به رو می شوند که مهارت های فرد به خوبی نشان داده شده است، در میابند که این افراد از گزینه های مناسب برای استخدام هستند. اما آنچه که داوطلبانه باید با ارائه مهارت های قابل فروش شما انجام دهد چیست؟

از نامه کتبی گرفته تا رزومه و حتی از طریق مصاحبه، خودتان را از دیگر کاندیداها جدا کنید. پیشنهاد کنید که برای مدتی داوطلبانه در موقعیت شغلی کار می کنید. با این کار شانس خود را برای نمایش مهارت های خود افزایش میدهید و احتمال سرمایه گذاری روی شما و توانایی هایتان بالا می رود. اینکه شما مهارت های خود را چگونه نمایش می دهید مهم است و نه لزوما برتری شما نسبت به سایر متقاضیان! برای مثال، تأکید بر کار داوطلبانه پس از فارغ التحصیلی، ممکن است نامزدی شما را برای یک موقعیت افزایش دهد – مثلا کار با یک سازمان غیردولتی! در کل دقت کنید که چگونه توانایی های خود را در معرض فروش قرار می دهید.

تعداد فارغ التحصیلان بالا است و متقاضیان برای کسب شغل هم زیاد است و این کارفرمایان هستند که در موقعیت انتخاب قرار می گیرند. بسیاری از متقاضیان جوان زمانی را برای تجزیه و تحلیل تجارب گذشته خود صرف نمی کنند و سعی بر آن ندارند که به طور موثر آن ها را ارتقا دهندشما می توانید یک استثناء باشید.

داشتن نگاه نقادانه و توجه به جزئیات می تواند شما را از سایر همتایان خود، متمایز سازد. جالب است بدانید که کارفرمایان به این موضوع توجه بسیاری دارند، آن را به رسمیت می شناسند و برای آن پاداش در نظر می گیرند. آن ها فردی را می بینند که می تواند شخصیت انتقادی داشته باشد و خلاق باشد. همچنین آن ها در میابند که شما توانسته اید به طور موثر مهارت های خود را عرضه کنید.

همان طور که مشاهده کردید، افراد بدون تجربه هم می توانند کار مورد علاقه خود را پیدا کنند و زندگی کاری خود را شروع کنند.

منبع: careeroptionsmagazine.com

اشتراک:

نظرات بسته اند