نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

0

یکی از بهترین انواع رستوران هایی که در سطح شهر به چشم می خورد و اتفاقا طرفداران بسیاری دارد، رستوران های سنتی هستند. رستوران های سنتی به واسطه ی محیط جذاب، گرم و صمیمی که دارند، افراد زیادی را به خود جلب می کند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد اقدام به راه اندازی رستوران سنتی می کنند. اما برای راه اندازی رستوران سنتی، باید به چه نکاتی توجه کرد؟ با ما همراه باشید تا با هم به بررسی نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی بپردازیم.

 

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

مهم ترین نکات در راه اندازی رستوران سنتی

در راه اندازی رستوران سنتی و در کل راه اندازی رستوران، نکات مختلفی می بایست مد نظر قرار گیرد، اما آنچه که بیش از همه در رستوران های سنتی مورد توجه است، به موارد زیر ختم می شود:

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

 

طراحی داخلی رستوران سنتی

یکی از مواردی که به فضای جذاب رستوران سنتی کمک ویژه ای می کند، طراحی داخلی رستوران سنتی است. طراحی داخلی رستوران سنتی باید به گونه ای باشد که تمام آن حال و هوای ایام قدیم و آن روزها را برای مراجعین زنده کند. معمولا لازم است که از نیمکت های چوبی و یا تخت های رستورانی در این فضا استفاده شود و چیدمان به کمک آن ها صورت گیرد.

همچنین مشاوران برتر طراحی داخلی رستوران سنتی پیشنهاد می کنند که از حوضچه هایی به رنگ آبی فیروزه ای برای زیباسازی فضای رستوران به کار گرفته شود. چیدمان گلدان و گیاهان در فضای یک رستوران سنتی، بر صمیمیت و لطافت فضا می افزاید.

از المان ها و نشان های سنتی استفاده کنید، مثلا پشتی های سنتی، لوستر ها و روشنایی هایی به رنگ قرمز یا آبی فیروزه ای! ترمه ها را از یاد نبرید، رومیزی هایی با این طرح می تواند در رستوران شما غوغا به پا کند.

 

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

نکات مهم در راه اندازی رستوران سنتی

کارکنان

طراحی لباس کارکنان می بایست مطابق با حال و هوای رستوران باشد. اگر می خواهید یک رستوران سنتی تمام عیار داشته باشید، برای کارکنان خود لباس های ویژه به سبک ایام قدیم طراحی کنید. بهره گیری از لباس های سنتی و محلی و کلاه های نمدی می تواند ایده ای جذاب باشد.

شیوه ی پذیرایی

فکر آنکه مشتریان خود برای تحویل سفارش به پیشخوان بیایند رو از سر بیرون کنید. در رستوران سنتی، مشتری و مهمان بر تخت سلطنت می نشیند و این کارکنان شما هستند که باید از آن ها پذیرایی کنند. منو را بیاورند، سفارش ها را دریافت کنند و غذا را تحویل دهند. حتما به یاد داشته باشید که غذاها در رستوران سنتی بهتر است در سینی های مسی سرو شوند و به شیوه های متفاوتی آورده شوند. برخی ها به سبک محلی ها سینی ها را روی سرشان حمل می کنند تا آن ها را به مهمانان تحویل دهند. برخی ها با چای را با شیرین کاری همراه می سازند و به شیوه ای کاملا متفاوت سرو می کنند.

غذاهای مخصوص

دقت داشته باشید که منو در رستوران های سنتی باید کاملا ایرانی باشد. از غذاها گرفته تا دسر و نوشیدنی ها! کسانی که به رستوران های سنتی می آیند دوست دارند غذاهای خوشمزه ی ایرانی میل کنند. دسرهای خوشمزه ی سنتی را از یاد نبرید و بهترین غذاهای خوش عطر و بو را سرو کنید و مشتریان بیشتری را جذب کنید.

موسیقی زنده

رستوران های سنتی که در آن ها موسیقی زنده اجرا می شود، برگ برنده ای در دست دارند. کسانی که رستوران های سنتی را انتخاب می کنند، ترجیح می دهند حین صرف غذا، یک موسیقی زنده سنتی با نوازنده های سازهای سنتی گوش دهند.

قلیون و مخلفاتش

به یاد داشته باشید که پذیرایی از مسافران با یک سرویس قلیون با یک چای دبش و زولبیا می تواند رستوران سنتی شما را زبانزد کند. در کنار طراحی داخلی رستوران سنتی، نوع سرویس دهی، رستورانتان را متمایز می کند.

در کل باید بگوییم که با بهره گیری از یک مشاوره راه اندازی رستوران می تواند شما را در شروع کسب و کارتان کمک کند.

اشتراک:

نظرات بسته اند