نکات مهم در طراحی داخلی آشپزخانه

0

معمولا انتخاب دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه کاری سخت گیرانه است که توسط بانوان صورت می گیرد. به طوری که در انتخاب کابینت، خرید صندلی اپن، رنگ بندی اجزا، نورپردازی و بسیاری موراد تنوع زیادی وجود دارد پس امر انتخاب بسیار دشوارتر می شود.

مهم نیست برای آشپزخانه خود چه وسایلی انتخاب می کنید اما بهتر است قبل از هر کاری نکات زیر را مدنظر قرار دهید.

چه نکاتی برای طراحی آشپزخانه مهم است:

ــ در زمان انتخاب رنگ کابینت و دیوارهای آشپزخانه اپن دقت کنید که رنگی را انتخاب کنید که لک ها را نشان ندهد. شما هر روز نمی توانید که دستی به سر و روی آشپزخانه بکشید. اگر رنگ های روشن خصوصا سفید انتخاب کنید کوچکترین لک ها هم از فاصله دور دیده می شوند.

ــ کف آشپزخانه را از جنسی انتخاب کنید که به سادگی تمیز شود و در برابر رطوبت هم مقاوم باشد.

ــ بهتر است قابلمه ها و وسایل برقی در داخل کابینت ها جایگزاری شوند تا روی اپن که از پذیرایی دید دارد.

نکات مهم در طراحی داخلی آشپزخانه

نکات مهم در طراحی داخلی آشپزخانه

ــ اجاق گاز، سینک ظرف شویی و میز کار سه نقطه حیاتی در آشپزخانه هستند. بهتر است وسایل مربوط به هر کدام نزدیک آن قرار داده شود تا از رفت و آمد های بی مورد رهایی یابید. برای نمونه ادویه ها، روغن و قابلمه ها را نزدیک گاز و بشقاب و لیوان ها را کنار ظرف شویی مرتب کنید.

ــ در انتخاب رنگ پرده و رنگ کاشی دقت داشته باشید که با پذیرایی هم خوانیداشته باشد در غیر این صورت برای افرادی که در پذیرایی نشسته اند مرکز توجه ها خواهد بود. معمولا از پرده های حصیری یا کاغذ متحرک روی اپن استفاده می شود تا در صورت لزوم مانع دیده شدن داخل آشپزخانه شوند.

ــ برای نور پردازی آشپزخانه اپن بهتر است از نورهای مهتابی زیر کابینت برای روشن شدن میز کار استفاده کنید. نصب یک لوس تر نیز برای روشن شدن کل فضا مفید است. استفاده از لامپ های هالوژن نیز به زیبایی آشپزخانه می افزاید.

ــ اگر پذیرایی شما فرش یا موکت دارد لازم نیست حتما کف آشپزخانه و پذیرایی یک رنگ و یک جنس باشند. اما هر جنسی باشد سعی کنید تا کف پوشی که روی آن می اندازید لیز نخورد!

اشتراک:

نظرات بسته اند