نکات مهم در انتخاب اکسسوری خانه

0

واژه ی اکسسوری در زبان فارسی به معنای وسایل جانبی است که در حقیقت اکسسوری به تمامی متعلقات و یا تمامی تجهیزات اصلی و فرعی بک وسیله و یا محیط اطراف آن اطلاق می شود. اگر اطلاعات شما در خصوص طراحی داخلی منزل تکمیل باشد، به خوبی می دانید که اکسسوری ها در صورتی می توانند خانه را زیبا جلوه دهند که به درستی انتخاب شده باشند. در صورتی که اکسسوری ها را به درستی انتخاب نکنید دکور منزل شما خراب می شود.
همان طور که می دانید وسایل جانبی زیادی وجود دارند که به راحتی می توانید با ترکیب زیبا، آن ها را در کنار هم بگذارید و به خانه خود جلوه ی بیشتری دهید. در ادامه ی این مطلب قصد داریم مسائلی را به شما آموزش دهیم که با توجه به آن دیگر سردرگم نخواهید شد و زمانی که وارد مغازه می شوید، می توانید به سادگی تشخیص دهید که چه نوع وسیله ی تزئینی دکور منزل شما را بهتر می کند.

اکسسوری خانه

اکسسوری خانه

نکات مهم برای خرید اکسسوری خانه

گزینه های لازم را روی کاغذ بنویسید

در وهله ی اول باید بتوانید تشخیص دهید که چه گزینه هایی پیش رو دارید . در حقیقت لازم است که یک دسته بندی کلی برای آن انجام دهید. لوازم تزئینی مورد نظر شما هر چیزی که باشد باید بتواند زیبایی خانه را دو چندان کند. به طور مثال، فرش لازم دارید و یا کوسن؟ کاسه های تزئینی شمع، قاب عکس، گل و گلدان و … می توانند در زیبایی خانه شما تاثیر مستقیمی داشته باشند. لازم به ذکر است که مواردی که ذکر کردیم کامل نیست ولی با کمی تفکر و ایده های خلاقانه می توانید بفهمی که چه وسیله ای می تواند زیبایی آن قسمت را بیشتر کند.

انتخاب وسیله ای اصلی که از وسایل دیگر پر رنگ تر باشد

هر اتاق و هر قسمت از اتاق شما به وسیله ای احتیاج دارد که بیشتر از وسایل دیگر خود را نشان دهد. این وسیله ی مورد نظر باید مقداری بزرگ و مهم باشد ولی این وسیله از دید هر شخصی می تواند کاملا متفاوت باشد. بهتر است بدانید که وسیله ی بزرگ می تواند نظیر ستون فقرات اتاق به شمار آید و الباقی لوازم تزئینی در اطراف آن قرار گیرد. این وسیله ی بزرگ می تواند نقطه یکانونی اتاق شما قرار بگیرد. این مورد می تواند حتی دیوار انتخاب مناسبی برای شما باشد. به طور مثال آینه های تزئینی و یا یک لامپ روشنایی بسیار زیبا متناسب با اندازه ی اتاق شما باشد.

طیف رنگی مناسب را انتخاب نمایید

رنگ عنصر اصلی که در بخش قبلی ذکر شد می توانید مبنای خوبی برای رنگ قسمت های دیگر اتاق مورد نظر است. پیشنهاد می کنیم برای انتخاب رنگ قیمت های دیگر از قانون ۱۰- ۳۰- ۶۰ استفاده کنید. ۶۰٪ از رنگ دیوار می بایست رنگی کاملا خنثی باشد و ۳۰٪ آن رنگ مکمل و ۱۰٪ الباقی نیز از رنگ تاکیدی استفاده شود. رنگ تاکیدی به طور معمول رنگی است که خود را نسبت به دیگر رنگ ها بیشتر نشان می دهد. در زمان خرید وسیله های تزئینی روی ۱۰٪ و ۳۰ ٪ تمرکز کنید. وسایلی که خریداری می کنید باید با این رنگ ها ارتباط داشته باشد.

اکسسوری خانه

اکسسوری خانه

شکل و اندازه وسایل می بایست متناسب باشد

پس از رنگ، دو عنصر اندازه و شکل قابلیت این را دارند که اتاق را زیبا تر و یا حتی زشت تر نشان دهند. به طور مثال فرش ها را متناسب با اتاق تهیه نمایید و زا در صورتی که از وسایل استفاده می کنید، آن ها را به صورت ترکیبی در کنار هم قرار دهید و توجه داشته باشید که تک تک اجزای آن ها متناسب با فضای خانه باشند. به طور مثال یک گلدان کشیده ی مملو از گل و تعدادی کتاب در کنار یک کاسه ی نقره بسیار خاص و زیبا به نظر می آید. می توانید از وسایلی تزئینی با ارتفاع های مختلف استفاده نمایید تا بیننده با یک نظر بتواند تمامی وسیله ها را ببیند نه اینکه هر وسیله در پشت وسیله ی دیگر قرار گیرد. گلدان های سبک و زیبا در رنگ بندی های متنوع وجود دارد که می توانید رنگ آن ها را با توجه به تم رنگ بندی اتاق مورد نظر انتخاب کنید، هارمونی رنگ گلدان با دیگر وسایل آن قسمت می تواند زیبایی خاصی به اتاق بدهد. برای اتاق خواب ها می توانید از لوستر های تطئینی بسسیار زیبا که جلوه ی خاصی دارد نیز استفاده نمایید.

اکسسوری خانه

اکسسوری خانه

پیش از خرید بهتر است بدانید که پیدا کردن و خرید یک وسیله ی جانبی و تزئینی کار چندان راحتی نیست و وسایلی که انتخاب می کنید می بایست بتواند سطح منزل را بهتر کند و با هماهنگی و هارمونی در کنار یکدیگر قرار گیرند. بنابراین عجله نکنید و پیش از اینکه بدون داشتن هدف مشخص وارد مغازه و یا فروشگاه شوید در خصوص این وسایل به خوبی فکر کنید و با اعتماد به نفس کامل آن ها را خریداری نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند