نکات لازم در زمان خرید سرویس چوبی

1

بخش عمده دکوراسیون منازل را محصولات چوبی از قبیل تخت خواب، سرویس چوب، میز یا صندلی چوبی، مبلمان، میز تلوزیون یا رایانه و … تشکیل می دهند.

شناسایی و خرید یک محصول چوبی با کیفیت کار چندان راحتی نیست. برخی از افراد بدون آگاهی کافی اقدام به خرید میز و صندلی یا سایر لوازم چوبی میکنند در حالی که نیازشان را در نظر نگرفته یا یا به جنس کالا دقت نکرده اند. پس از مدتی دچار مشکل می شوند.

یکی از وسایلی که در زمان نقل مکان و اساس کشی بیشتر از هر چیزی فضا گیر است وضربه میبیند مبلمان و سرویس خواب است. نکات ظریفی برای خرید مبلمان وجود دارد که خوب است در هنگام خرید به آن توجه کنید.

1- اولین چیزی که همیشه در خرید مبلمان باید در نظر بگیریم جنس و کیفیت چوب به کار رفته شده است. مبلمانی که چوب های محکم تری دارند قیمت بیشتری هم خواهند داشت اما باید توجه کرد که چوب دارای خوردگی و یا فرورفتگی نباشد. چوب ها ممکن است دارای چند لایه روکش از جنس خود چوب باشند این چوب ها کیفیت بالاتری دارند.

نئوپان و کامپوزیت ها معمولا مخلوطی از خمیر چوب، پلاستیک و صمغ هستند که این نوع از چوب ها معمولا نسبت به دیگر انواع آن ارزان تر هستند بنابراین دوام کمتری دارند.

سرویس خواب

سرویس خواب

2- برای خرید دراور ها و کابینت حتما باید پوشش داخلی و جنس چوب به کار رفته را بررسی کنید. مثلا کشو دراور ها باید به نرمی باز و بسته شوند و دستگیرهٔ محکم داشته باشند. کشو ها نباید پس از اینکه باز می شوند خود به خود بسته شوند. کشو ها باید هنگام بسته شدن کاملا جا بیفتند و محکم باشند.

3- به پایه های مبل توجه کنید پایه ها باید دارای استحکام کافی بوده و تحمل وزن بالا را داشته باشند. پایه ها باید کاملا متصل به مبل باشد و هرگز نباید جدای از آن ساخته شده و به بدنهٔ مبل متصل شود. پایه ها هنگام نشستن نباید بلغزد یا انحنا داشته باشد. پایه ها باید هم جنس چوبی که برای بدنه به کار رفته شده باشند.

4- فنرهای مبل باید دارای انعطاف کافی باشند. به این معنا که زیاد از حد فرو نروند و در عین حال نرم باشند. حتما قبل از خرید به فنرهای مبل دقت کنید بهترین کار این است که روی مبل بنشینید و راحتی آن را بررسی کنید. فنر ها خاصیت ارتجاعی دارند بنابراین به محض اینکه از روی مبل بلند می شوید باید به حالت اولیه خود برگردند.

اشتراک:

۱ دیدگاه