نکات لازم به رعایت قبل از مراسم عروسی

0

تالار بهتر است یا باغ تالار؟ این سوالی است که همه در زمان برگزاری مراسم جشن عروسی از خود می پرسند و در نهایت بنا به بودجه و نیازشان یکی از این  دو را بر می گزینند.

چیزی که مشخص است اینکه باید چند ماه قبل از عروسی تاریخ مراسم را مشخص کنید و حتی برای رزرو مکان برگزاری جشن عروسی اقدام کنید. البته باید شرایط جوی زمان عروسی را در نظر گرفت تا با توجه به موقعیت بتوانید مکان مناسبی از لحاظ گرمایش و سرمایش مهیا کنید. آسایش میهمانان در مراسم مهم ترین گزینه است و حتی باید به صندلی تالار نیز توجه داشت!

همانطور که می دانید بسیاری از میهمانان از شهرستان دور و نزدیک می آیند پس اینکه آدرس تالار سرراست باشد بسیار مهم است . همچنین اگر مکان پذیرایی خانم ها و آقایان جداست تا حد امکان باید نزدیک هم باشد.

یا اگر مراسم عقد را در خانه برگزار می کنید و می خواهید برای مراسم عروسی به سالن بروید باید به دنبال سالنی باشید که به منزل تان نزدیک تر باشد. هرچند اکثرا مراسم عقد را در سالن های مخصوصی که در تالارها وجود دارد برگزار می کنند.

وسعت سالن مراسم نیز یک امر قابل توجه است که ارتباط مستقیمی با تعداد مهمان ها دارد. اگر تعداد مهمان های شما کم است، سالن بزرگ انتخاب خوبی برای شما نخواهد بود. چرا که مهمان ها پراکنده می شوند و این موضوع مراسم شما را خلوت و سرد جلوه می دهد.

باغ تالار عروسی

باغ تالار عروسی

در مقابل اگر تعداد مهمان ها زیاد است، سالن کوچک بسیار مشکل ساز خواهد بود. پس باید ابتدا لیست نهایی مهمانان مراسم خود را تهیه کنید.

در صورتی که می خواهید مراسم تان را در باغ برگزار کنید؛ قبل از کرایه ی آن به فکر تامین برق مورد نیاز مراسم تان باشید. به عبارتی دیگر مطمئن شوید که برق آن منطقه و یا کنتور باغ تان طوری باشد که بتوانید هم چراغانی کنید هم گروه موسیقی داشته باشید و هم برای کارهای دیگری مثل تصویر برداری و آشپزی و… مشکلی پیش نیاید. ضمنا اگر در آن منطقه احتمال قطع شدن برق وجود دارد حتما به فکر اجاره ی موتور برق باشید.

بد نیست به فکر سرگرم کردن میهمانان تان نیز باشید به همان نسبتی که بودجه تان اجازه می دهد می توانید آن ها را سرگرم کنید. می توانید از یک گروه موسیقی دعوت کنید تا جشن تان را شاد تر کنند یا با یک آتش بازی زیبا و بی خطر میهمانان را شاد کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند