نکات حیاتی در کاریابی هوشمند

0

یافتن یک حرفه مناسب در بین انبوه آگهی استخدام کار بدون شک کار چندان راحتی نخواهد بود. بسیاری از افراد هستند که تا کنون چندین کار را تجربه کرده و در نهایت هنوز هم بی کار مانده اند.

دلیل این امر این است که این افراد بدون در نظر گگرفتن توانایی و خواسته هایشان اقدام به انتخاب شغل می کنند و در نهایت پس از مدت کوتاهی یا همان روزهای اول از ادامه کار منصرف می شوند.

چند نکته وجود دارد که لازم است قبل از گشتن دنبال شغل آنها را معیار قرار دهید.

بدانید که چگونه می‌خواهید کار کنید
برخی از ما دوست داریم مشارکتی کارکنیم؛ برخی دیگر کار کردن کاملاً انفرادی را می‌پسندیم. ابتدا برای خودتان معلوم کنید که طرفدار کدام متد کاری هستید، سپس شغل خود را متناسب با آن پیدا کنید. وقتی خودتان را نمی‌شناسید، محال است محیطی را پیدا کنید که بتواند شما را خرسند و راضی نگه دارد.

اهداف مالی واقعی و ملموسی را برای خود در نظر بگیرید
با وجود این که انتخاب‌های شغلی شما نباید کاملاً بر اساس حقوق و دستمزد باشد، با این حال بهتر است برای خودتان مشخص کنید که به دنبال چه محدوده حقوقی هستید. از این محدوده‌ای که برای خودتان مشخص کرده‌اید، استفاده کنید تا تعداد گزینه‌هایتان به حداقل برسد و انتخاب راحتتر شود.

موارد مختلف را امتحان کنید
شغل‌های کوچکتر را امتحان کنید که ممکن است دقیقاً همان‌هایی که شما می‌خواهید، نباشند. بدانید انجام چه کارهایی را دوست ندارید، این کار باعث می‌شود بفهمید دقیقاً به انجام چه کارهایی علاقه دارید. شاید کلیشه‌ای به نظر برسد، اما حقیقتاً به شما کمک می‌کند.

ترفند های کاریابی

ترفند های کاریابی

بدانید در انجام چه کارهایی خوب هستید
در حالی‌که جرات خارج شدن از منطقه امن می‌تواند به رشد شما به عنوان یک انسان کمک کند، اما ماندن در منطقه امن می‌تواند به نوعی در گسترش مهارت‌های شما موثر باشد. با استعدادهایتان بازی کنید اگر برایتان شادی به ارمغان می‌آورند. بهتر است در کارهایی که علاقمند به انجامشان هستید، از دیگران پیشی بگیرید.

صبور باشید
سخت‌ترین کاری که باید انجام دهید و انجام دادنش هم ضروری‌است، این است که صبور باشید و منتظر بمانید. صبور باشید و ببیند زندگی شما را کجا می‌برد. شاید از نتیجه آن شگفت‌زده شوید.

اشتراک:

نظرات بسته اند