نکاتی برای طراحی بنر مناسب وب

0

ممکن است به جای استخدام طراح بنر حرفه ای، تصمیم گرفته باشید که به کمک نرم افزارهای طراحی بنر خودتان اقدام به طراحی بنر برای وب سایت خود بکنید. در این صورت بهتر است نسبت به نکات و اصول ابتدایی طراحی بنر آگاهی داشته و این موارد را حتما مورد نظر قرار دهید.

–    بنر را ساده و روشن نگه دارید، این طور بهتر جلب توجه خواهید کرد. ( یک بنر وب باید از شلوغی به دور باشد. مخاطب هدف شما باید قادر باشد بدون تلاش آن چه را که برای گفتنش بنر را ساخته اید، ببیند.)

–    اگر می خواهید بنر شما دارای حرکات انیمیشنی باشد، حتما از حرکات ساده استفاده نمایید. و دقت داشته باشید که تعداد این حرکات زیاد نباشند. ( انیمیشن ها یک راه عالی برای جلب توجه کاربران هستند. اما هر چیز خوب محدودیتی نیز به همراه دارد. با طراحی و حرکات انیمیشنی زیاد، جذابیت بنر را لوث نکنید)

طراحی بنر مناسب وب

طراحی بنر مناسب وب

–    انیمیشن ها نباید در صفحه تکرار شوند. اگر حرکات انیمیشنی را در بنر خود چندین بار تکرار کنید، جز کسالت بار کردن آن نتیجه ی دیگری حاصل نخواهد شد.

–    از سایز استاندارد برای بنر خود استفاده نمایید. این کاملا درست است که تصاویر با وضوح بالا فوق العاده جذاب تر هستند، اما هرگز نباید میزان وضوح و کیفیت را فدای سرعت وب سایت کرده و از تصاویر با حجم بالاتر از استاندارد استفاده نکنید.

–    استفاده از لوگو شرکت در بنر ( حتما باید از لوگو شرکت که پیش تر توسط طراح لوگو سازمانی به وجود آمده، در طراحی بنر استفاده شود. به این شکل نام تجاری سازمان حفظ می شود)

–    از خاصیت رنگ ها استفاده کنید. ( بسته هویت نام تجاری شما، رنگ ها یک راه عالی برای برجسته کردن هستند. رنگ هایی مانند آبی روشن، سبز و زرد همه برای آگهی های اینترنتی عالی هستند. رنگ قرمز تنها برای اشاره مناسب است و نباید در مساحت زیاد به کار گرفته شود.)

–    از کلمات و دکمه های جذاب برای بالا بردن CTR استفاده نمایید. (واژه هایی مانند “اینجا کلیک کنید”، “ارسال”، “رایگان” و… می تواند کاربران را به کلیک واداشته و جذابیت تولید نمایید)

–    همیشه پیش از آپ کردن بنر یک مرحله تست برای یافتن نقاط اشکال آن در نظر داشته باشید.

اشتراک:

نظرات بسته اند