چه چیز هایی برای راه اندازی رستوران لازم است؟

0

اگر قصد راه اندازی رستوران را دارید در این مطلب با ما همراه باشید تا بتوانید کسب و کار خود را به بهترین نحو ممکن آغاز نمایید. اگر می خواهید رستورانی را برای سالیان طولانی راه اندازی کنید, زما آن رسیده که برنامه ای برای کسب و کارتان بچینید. در این مطلب ما راهنمایی برای موفقیت راه اندازی رستوران ترتیب داده ایم, با ما همراه باشید.
بهتر است بدانید با اینکه شروع یک رستوران هیجان انگیز است, یکی از وقت گیر ترین و سخت ترین مشاغل شناخته شده است. در حقیقت 60 درصد رستوران ها در سال اول با شکست رو به رو می شوند. اگر می خواهید رستورانی موفق داشته باشید, باید زمان و پول زیادی را صرف سرمایه گذاری کنید.

چرا بسیاری از رستوران ها با شکست مواجه می شوند؟

بزرگترین دلیل شکست یک رستوران چیست؟ کمبود برنامه ریزی یکی از مهم ترین علل شکست خوردن یک رستوران است. بهتر است به جای آنکه زمان زیادی را صرف جزییات رستوران خود بکنید, غذای خوبی را به مشتریان خود در زمان مناسب ارایه دهید. گرفتن کمک و راهنمایی از شخصی موفق در این زمینه می تواند کمک بزرگی برای راه اندازی رستوران باشد.

نکاتی برای شروع یک رستوران موفق

1. اهداف درست و مشخص داشته باشید

نکته ی مهم آن است که کاری را که برای رستوران انجام می دهید, باید آ را دوست داشته باشید. برای موفقیت, شما مقدار زیادی وقت و پول سرمایه گذاری می کنید, بنابراین اطمینان حاصل کنید که شروع یک رستوران جز علایق شما است نه تنها یک سرمایه گذاری تجاری که امیدوار باشید پولی به دست می آورید. این کار بسیار سخت تر از حد تصور شماست اما مردمان زیادی به این کار می پردازند پس خیلی هم دور از ذهن نیست. ظاهر زیبا برای یک رستوران یکی از عوامل مهم جذب مشتری است. بهتر است برای داشتن رستورانی زیبا و شکیل از شرکتی معتبر که در این زمینه فعالیت می کند, کمک بگیرید.

2. طرحی کامل و جامع برای کسب و کار خود داشته باشید

شما نیاز به طرحی دقیق برای کسب و کارتان دارید که دوره ی موفقیت شما را تضمین نماید. برنامه ی کسب و کار خود را به عنوان سند زندگی خود در نظر بگیرید که مرتب به شما کمک می کند تا بتوانید پیشرفت خود را اندازه گیری نمایید. این برنامه شما را همراهی می کند تا به سمت جلو حرکت کنید. لازم است تا رقبای خود را بشناسید و به نظرات مخاطبین خود اهمیت دهید تا در این زمینه به موفقیت بیشتری دست پیدا کنید. نرم افزار های کسب و کار می توانند در این زمینه کمک بزرگی به شمار بیایند.

3. محل رستوران

برای یک رستوران موفق مکان رستوران مهم ترین چیز است. شما نیاز به یک نقطه ای دارید که جمعیت را جمع کند. البته باید بدانید که مکان رستوران باید متناسب با بودجه ی شما نیز باشد. اینکه بخواهید محلی را اجاره کنید و یا محلی مخصوص رستوران بسازید از بزرگترین تصمیمات شما به شمار می رود. اما بدانید که حتما مجبور نیستید در ابتدای کار محل بزرگی برای رستوران انتخاب کنید.

 

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

4. منوی خود را آزمایش کنید

رویکرد ساختن منوی خود را مانند آزمایش در نظر بگیرید که یک مهمانی شام با منوی پیشنهادی خود داشته باشید و از مردم برای باز خورد صادقانه ی خود سوال بپرسید. اما تنها از نزدیک ترین دوستان و اعضای خانواده ی خود دعوت نکنید. شما ممکن است طعم غذایی خاص را دوست داشته باشید اما مشتریان به آن علاقه ننداشته باشند با این حساب نمی توانید از آن غذا درآمد خوبی داشته باشید. برای قیمت گذاری بر منوی غذا هایتان بهتر است از رستران های دیگر نیز بازدید نمایید.

5. استخدام کمک ضروری

برای شروع کار به چه تعداد پرسنل نیاز دارید؟ آیا به ماشین ظرف شویی نیاز دارید؟ چند نفر اشپز؟ در ابتدای کار بهتر است خودتان به عنوان پرسنل کار کنید, تا بهتر متوجه شوید که رستوران به چه چیز هایی نیاز دارد؟ با گذشت زمان بهتر می توانید همه ی نیاز های رستوران را مدیریت نمایید.
در آموزش کارمندان خود سرمایه گذاری نمایید. برای مدیریت کارکنان خود اطمینان حاصل نمایید که تمامی مواد مورد نیاز در دسترس و آماده ست. لیستی از یک کارمند نمونه آماده نمایید تا کارمندان بتوانند توسط آن خود را پرورش دهند و به یک کارمند نمونه مبدل شوند. حتما هزینه های خود را مورد بررسی قرار دهید. با توجه به میزان درآمد رستوران, استخدام نمایید. برخی از رستوران داران تصور می کنند هر چه کارمند بیشتری داشته باشند موفق تر هستند. اما این تصوری کاملا اشتباه است. کیفیت غذا مهم ترین امر برای یک رستوران موفق است.

6. بازار یابی را ادامه دهید

شما نمیتوانید به داشتن تعدادی محدود مشتری اکتفا کنید. باید در راستای تبلیغ کوشا باشید و همچنان به دنبال جذب مشتریان جدید تلاش کنید, باید اطمینان حاصل نمایید که با کاهش مشتری رو به رو نشوید. آگهی های محلی می تواند بسیار موثر باشد. برای هر شخصی اداره ی یک رستوران می تواند بهترین اتفاق زندگی اش باشد اما فراموش نکنید که کسب و کاری بسیار سخت است. می توانید فضایی زیبا و غذایی با کیفیت عالی مهیا سازید تا مشتریان آنجا را دوست داشته باشند و خاطرات خوبی را برای مشتریان رقم بزنید.

 

راه اندازی رستوران

راه اندازی رستوران

7. برآورد هزینه های اولیه

شما برای راه اندازی یک رستوران باید هزینه های اولیه خود را تعیین کنید. در ابتدا به سه دسته پول نیاز دارید. دسته ی اول هزینه های آماده سازی تجهیزات است. دسته ی دوم شامل هزینه های رستوران برای 6 ماه است. چون نمی توان انتظار داشت که از اول شروع کار درآمد چشم گیری داشته باشید. حتی ممکن است تا 6 ماه مجبور شوید بدون درآمد کار کنید. دسته سومی که باید کنار بگذارید هزینه های شخصی خود در این 6 ماه است.
رستوران ها یک شبه سود آور نیستند. زمانی حدود 6 ماه را باید در نظر بگیرید که در آمد نداشته باشید. بهتر است پیش از سرمایه گذاری و شروع به کار با شرکت هایی که برای راه اندازی کار مشاوره می دهند, صحبت کنید و تمامی جوانب را به طور کامل بررسی نمایید.

اشتراک:

نظرات بسته اند