نوتلا و سیناتلا چه هستند و از کجا آمده اند؟

0

تیرماه 95 بود که غلامعلی حداد عادل رئیس فرهنگستان زبان فارسی، از جایگزینی «نان داغ، شکلات داغ»به جای نوتلابار خبر داده بود. خیلی ها این خبر را به شوخی و خنده برگزار کردند و خیلی متعجب و شگفت زده شروع به تفسیر و تحلیل کردند.

اما خیلی زود این برند ایرانی ناچار شد نام نوتلابار را از سر در 68 شعبه خود در نقاط مختلف ایران حذف کند و تابلوهای فروشگاه هایش را تغییر دهد. این تعلیق ادامه پیدا کرد تا اینکه جمعه، ۲۶ شهریور ماه، در جشن نوتلابار به طور رسمی نام این برند ایرانی به سیناتلا تغییر پیدا کرد و «نان داغ، شکلات داغ» به تاریخ پیوست. این مراسم در سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور چهره های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و هنری برگزار شد.

پس از یک سال نام نوتلا به «سیناتلا» در تمام شعبه ها تغییر پیدا کرد.

«سیناتلا» چیست؟

موسس و طراح برند ایرانی نوتلا بار مهندس جوانی به نام سینا محمدی است. برای همین در نام جدید برند از اسم او به عنوان خالق برند استفاده شده است اما «تلا» به معنی توسعه لذت ایرانیان است.

این جوان کارآفرین با تاسیس مجموعه فروشگاه های دسر و خوراکی نوتلابار برای اولین بار در جهان برند ایرانی را بر پایه شکلات محبوب نوتلا خلق می کند.

سیناتلا

سیناتلا

شهرام سیف استراتژیست برند نوتلابار؛ درباره این تغییر نام گفت: چون نام برند در ذهن مردم شکل گرفته بود تغییر آن و هویت سازی جدیدکار بسیار سختی بود. به همین دلیل در بخش اول اسم تصمیم گرفتیم از نام سینا که موسس برند است استفاده کنیم. در بخش دوم از آنجا که این برند در مدت یک سال از مرداد 94 تا مرداد 95 توانست از یک شعبه در تهران به 68 شعبه فعال در نقاط مختلف ایران توسعه پیدا کند، واژه توسعه را انتخاب کردیم.

وی افزود: قصد داریم این برند را به عنوان برندی ایرانی در جهان توسعه و گسترش بدهیم. بنابراین واژه ایرانیان بود. بنابراین «سیناتلا» به معنی سینا، توسعه لذت ایرانیان است.

اشتراک:

نظرات بسته اند