نقد و بررسی میز چوبی

1

مزایا و معایب میز چوبی رستوران و خانگی چیست؟ زمانی که می خواهیم میز چوبی بخریم سوالاتی ذهن ما را به خود مشغول می کند. چه نوع میزی بخریم؟ به چه کیفیتی بخریم؟ از کجا متوجه شویم کیفیت میز خوب است یا نه؟

انواع میز ناهار خوری

در مطلب زیر چند نوع میز ناهار خوری که در بازار رایج هستند را به شما معرفی می نماییم.

میز های ناهار خوری چوبی

میز های چوبی پر استفاده ترین میز ها هستند که پایه های میز و صندلی ها از چنس چوب هستند و رویه ی میز را از ام دی اف و یا اچ دی اف استفاده می کنند. لازم به ذکر است که برای زیبایی و کیفیت و دوام, روکش سوپر راش و یا روکش ملچ بر روی میز پرس می کنند. در بیشتر موارد پایه و صفحه ی میز از هم جدا هستند, تنها با پیچ و مهره به هم متصل می شوند که این نوع از بهترین حالت می باشد. چراکه از خرابی و رنگ پریدگی پایه ها جلوگیری می کند. بعضی دیگر از میزها رویه ی میز بدون هیچ گونه پیچ و مهره ای متصل می شود. این نوع از میزها به راحتی در کارتون جا به جا می شود و پس از مدتی استفاده نگرانی از بابت شل شدن پایه های میز نداریم.
لازم به ذکر است که این نوع از میزها در برابر رطوبت مقاوم نیستند, اگر برای سالن های پذیرایی استفاده می کنید, پس مشکلی از این بابت ندارید. اگر این میزها را در آشپزخانه استفاده می کنید, بهتر است که زیر پایه برای هرکدام تهیه نمایید تا رطوبت به میز راه پیدا نکند. مزایای این نمونه از میز ها, زیبایی فوق العاده, عمر و دوام بالا, کیفیت عالی و رنگ شدن کامل است. معایب آن تنها عدم مقاومت در برابر رطوبت است.

میز چوبی رستوران

میز چوبی رستوران

میز های ناهار خوری ام دی اف

یکی دیگر از پر مصرف ترین میزهای چوبی, میز های هستند که پایه ها و رویه و صندلی ها همه از جنس ام دی اف هستند. پایه ی این نوع میز ها از دو تخته که کنار هم به صورت 90 درجه است و توسط پیچ رویه میز متصل می شود. در این میز ها تنها با طرح دار کردن رویه ی میز می توان شکل متفاوتی به آن بخشید. اگر روکش میز توسط پی وی سی روکش بشود, در مقابل رطوبت مقاوم تر می شود اما همچنان بهتر است که رطوبت به آن راه پیدا نکند.

ست شدن میز ناهار خوری با مبل

یکی از مهم ترین مشکلات ما این است که چطور وسایل خانه را باهم ست کنیم؟
ساده ترین و راحت ترین راه استفاده از پارچه هایی است که مشابه مبل ها است. می توانید هنگام خرید نوع و رنگ و جنس پارچه ای که می خواهید را سفارش دهید.

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. حتما برای خرید میز از مطلبتون استفاده می کنم. ممنونم با بت سایت خوبتون