نرخ اجاره مسکن وارد سراشیبی شده

0

مستاجران؛ تابستان 96 را خوب به یاد دارند و تقریبا میشود گفت؛ که خاطره خوشی هم از آن ندارند. چراکه درست در فصل نقل و انتقالات بود که مالکان سخت گیرتر شدند و قیمت اجاره بها را بالاتر بردند.

علاوه بر آن بیشتر مالکان فقط اجاره میخواستند و کمتر راضی به گرفتن رهن میشدند! برای یافتن فایل مناسب رهنی باید ساعت ها و روزها برای جست و جوی آپارتمان وقت صرف میشد تا به نتیجه مطلوب رسید.

حالا با نزدیک شدن به زمستان تب و تاب ها خوابید و بازار مسکن هم رو به سردی میرود. دیگر تقاضا ها برای خانه اجاره ای چندان بالا نیست که مالان ناز بیاورند!

رییس اتحادیه املاک استان تهران گفت: با توجه به حجم کاهش تقاضا در فصل زمستان، نرخ اجاره در بازار مسکن نسبت به تابستان ۵ درصد کاهش داشته است.

اساس کشی

چالش های اساس کشی و خانه اجاره ای

حسام عقبایی رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان اینکه نرخ اجاره در بازار مسکن نسبت به تابستان ۵ درصد کاهش داشته است، اظهار کرد: با توجه به حجم کاهش تقاضا در این فصل و افزایش عرضه بیش از تقاضا میزان قیمت اجاره ها رشد پیدا نمی کند.

به گفته عقبایی تا پایان امسال در بازار اجاره ها نه تنها افزایش اجاره ها نداریم، بلکه نرخ های اجاره در این فصل نیز کاهش می یابد.

بنا بر گفته رییس اتحادیه، سرمایه گذایر در بخش مسکن سودآور است و بسیاری از سرمایه گذاران با خروج سپرده های خود از بانک ها به سمت سرمایه گذاری در این بانک می برند، بنابراین در نیمه دوم سال با افزایش قیمت در این بخش مواجه هستیم.

اشتراک:

نظرات بسته اند