نرخ اجاره سالنهای همایش تهران چند؟!

1

سالن همایش یک سالن با ویژگیهای آکوستیک است که با چیدمان صندلی همایش و تعبیه ی یک سن با پرده ی نمایش به محلی برای برگزاری همایشهای علمی، آموزشی و حتی برگزاری کنسرت موسیقی بدل می شود. اما آیا از هزینه ی یک شب اجاره ی این سالنها اطلاع دارید؟

سالنهای همایش در سراسر دنیا منبع درآمد بسیار خوبی برای مالکان آنها هستند. مالکان سالنهای همایش و کنسرت با یک روز اجاره ی محل می توانند صدها میلیون تومان کسب درآمد کنند.

در ایران با وجود اینکه سالنهای همایش و کنسرت استاندارد بسیار کم پیدا می شود، اما هزینه ی اجاره ی آنها بسیار نجومی است و هیچ نظارتی بر قیمت گذاری سالنهای همایش و کنسرت وجود ندارد.

گفته می شود عدم نظارت قانونی و بی‌ توجهی مسئولین فرهنگی به قیمت‌ گذاری سالنهای همایش و کنسرت باعث شده مدیران این مجموعه‌ ها که عمدتا دولتیها هستند، به شکلی باورنکردنی نرخ اجاره ی سالنها را تعیین کنند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید هزینه ی اجاره ی سالنهای همایش معروف تهران چقدر است. البته این قیمتها برای برگزاری کنسرتها است که نشان می دهد بلیت کنسرتها بی دلیل که گران نیست و مشکل از اجاره ی بالای سالنها است. در ادامه به نرخ اجاره ی برخی سالنها اشاره می کنیم:

نرخ اجاره ی سالنهای همایش و کنسرت تهران

مرکز همایشهای برج میلاد: 60 میلیون تومان

یکی از معروف ترین سالنهای همایش که دارای تعداد بیشماری صندلی همایش در فضایی استاندارد است، سالن همایشهای برج میلاد است. قیمت اجاره ی سالنهای همایش برج میلاد برای هر شب برگزاری کنسرت موسیقی 60 میلیون تومان است که پیشتر 50 میلیون تومان بوده است.

درواقع برای اجاره ی یک سانس 45 میلیون و برای دو سانس 60 میلیون دریافت می شود که هزینه های نور و صدا و تصویر جداگانه حساب می شود. یعنی اگر با هربار کنسرت پولی که خواننده به جیب می زند را حساب می کنید، باید بدانید 70 میلیون آن مستقیم به جیب مالک سالن می رود.

صندلی همایش, سالن همایش برج میلاد

صندلی همایش, سالن همایش برج میلاد

سالن میلاد نمایشگاه: 65  میلیون تومان

یکی دیگر از سالنهای همایش که مورد پسند اغلب خواننده ها و کنسرت گذاران است، مرکز همایشهای میلاد نمایشگاه بین المللی تهران است. قیمت اجاره ی این سالن برای یک شب و دو سانس کنسرت، حدود 65 میلیون تومان است که با احتساب هزینه های خدمات نور و صدا و تصویر این رقم به 70 میلیون تومان هم می رسد.

وزارت کشور: 110 میلیون تومان

در این میان گرانترین سالن همایش، سالن همایش وزارت کشور است که رقمی 110 میلیون تومانی را یک شبه به جیب مالکان آن وارد می کند. تعجب نکنید 110 میلیون تومان هزینه ی اجاره ی تالار اصلی وزارت کشور برای یک شب است.

جالب است این سالن تا چند ماه قبل هزینه ی اجاره اش 85 میلیون تومان بوده که چند وقتی است به 110 میلیون تومان رسیده است. هزینه های اضافی را هم اضافه کنید تا 120 میلیون تومان یک شبه به جیب مالک برود.

تالار وحدت: 10 میلیون

در این میان تالار وحدت که قدیمی ترین سالن همایش تهران است و گفته می شود تنها سالن استاندارد برای برگزاری کنسرت در ایران است، هزینه ی یک شب اجاره اش تنها 10 میلیون تومان است.

2صندلی همایش, سالن همایش تالار وحدت

2صندلی همایش, سالن همایش تالار وحدت

اشتراک:

۱ دیدگاه

  1. فرید خان در

    عجب یعنی به این میگن راحت پول دراوردن مثل من که از صبح تا شب تلاش میکنم اخرش یه قرون میاد دستم!