نحوه استفاده صحیح باتری لپ تاپ

0

لپ تاپ ها با قابلیت حفظ و نگهداری شارژ برتری ویژه ای نسبت به رایانه های رومیزی دارند اما در مورد استفاده صحیح باتری لپ تاپ همیشه سوالاتی بوده و هست. متخصصان هر کدام نظری دارند اما کاربران نمی دانند چه کاری بهتر است؟

همزمان که لپ تاپ در حال شارژ شدن است استفاده از آن درست است و یا آنکه زمان استفاده از لپ تاپ نباید به برق متصل شود؟ آیا این کار برای باتری خطرناک است یا نه؟ سوالات مشابه بسیاری در ذهن کاربران نقش می بندد که هر کدام به نوعی در حاله ای از ابهام باقی مانده اند.

لپ تاپ تا چه اندازه شارژ شود؟

در باتری های لیتیوم یون و لیتیوم پلیمر جایی برای شارژ اضافه وجود ندارد. در لپ تاپ های جدید که از این نوع باتری ها بهره می برند پس از آنکه شارژ باتری تکمیل شد و به 100 درصد رسید ارتباط بین شارژر و باتری قطع می شود و لپ تاپ با برق مستقیم کار میکند. و اینکار نمیتواند به باتری آسیبی برساند.

باتری های لپ تاپ نسبت به باتری گوشی ها عمر کمتری دارند و این انمر دلایل بسیاری دارد. اما همینقدر بدانید که شارژ کردن های پی در پی و زود هنگام و ناقص میتواند عمر باتری را کاهش دهد. برای هر باتری لپ تاپ تقریبا 500 بار شارژ کامل انتظار می رود و پس از آن ضعیف شدن آن دور از انتظار نیست.

شارژ صحیح باتری لپ تاپ

شارژ صحیح باتری لپ تاپ

سعی کنید باتری را بین 20 تا 80 درصد شارژ کنید این بهترین حالت ممکن برای شارژ کردن است. خالی شدن بیش از حد میتواند به باتری آسیب برساند و همچنین بهترر اسات تمام ظرفیت آن هم پر نشود.

اگر روزی تصمصم گرفتید باتری لپ تاپ را درآورید و در جایی نگهداری کنید بهتر است بالای 50 درصد شارژ داشته باشد!

آیا لپ تاپ همیشه باید به برق متصل باشد؟

شما اگر باتری را شارژ کنید و سپس از آن استفاده کنید به یک صورت باتری خراب می شود و همزمان که شارژ می شود و به برق هم متصل است نیز به یک صورت خراب می شود.

بهترین راهکار مراجعه به دفترچه راهنمای لپ تاپ است. اما به صورت کلی اینکه باتری لپ تاپ را همیشه شارژ و خالی کنی کمی آزار دهنده است.

اشتراک:

نظرات بسته اند