غذاهای اصیل ایرانی ناشناخته باقی مانده اند!

0

برای گردشگران خارجی که به ایران سفر می کنند، نشستن روی تختهای سنتی و میل کردن غذاهای سنتی ایرانی بیش از نشستن بر صندلی چوبی و خوردن غذاهای بی المللی هیجان دارد.

به نظر می رسد برای معرفی هرچه بیشتر ایران برای گردشگران خارجی، باید به غذاهای اصیل ایرانی و سرو سنتی آنها بیشتر توجه بشود. چراکه گردشگری که مسافتی طولانی را برای تماشای فرهنگ و تمدن ایرانی طی می کند تختهای سنتی و غذاهای اصیل ایرانی را به صندلی چوبی و خوردن پیتزا ترجیح می دهد.

با این وجود تلاش زیادی برای معرفی غذاهای ایرانی به گردشگران صورت نمی گیرد و توریستها در سفر به ایران تنها با غذاهای بین المللی و 7 نوع غذای ایرانی پذیرایی می شوند.

غذای اصیل ایرانی

غذای اصیل ایرانی

در این راستا یک استاد دانشگاه با انتقاد از این وضع گفت: ایران با 7هزار سال تمدن گردشگرانش تنها چلوکباب را می شناسند.

به گزارش سی اس وب به نقل از مهر، علی زمانی در دوازدهمین گردهمایی علمی- تخصصی  برگزارکنندگان دوره‌ های آموزشی در زمینه ی استانداردهای بین المللی رستوران داری و صنعت غذا که با همراهی آشپزها و مدرسان بین المللی برگزار شد، گفت: اغلب ما نمی ‌دانیم که ایران یکی از مکاتب مهم  آشپزی جهان است و از دیرباز تا کنون غذا، هم یک شاخصه ی هویت ایرانی بوده است و هم جزئی از فرهنگ ما.

ایشان ادامه داد: در ایران نزدیک به سه هزار خوراک وجود دارد، این در حالی است که  در بیشتر هتلها و رستورانهای ما غذاهای بین المللی سرو می‌شود و اگر گردشگری قصد سفارش خوراک ایرانی را داشته باشد، برای او منوی تکراری چلوکباب و جوجه کباب را ارائه می دهیم.

آقای زمانی بی توجهی به آشپزی اقوام را ضعف بزرگی برای صنعت گردشگری ایران دانست و گفت: توجه به “منوهای فرهنگی” و قرار دادن خوراکهای ایرانی در فهرست منوی رستورانها و هتلها، نه تنها از نظر فرهنگی به نفع ماست بلکه سبب اشتغالزایی و به دنبال آن جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها می ‌شود.

ایشان در ادامه ی سخنان خود به یک معضل اساسی دیگر در سالهای اخیر اشاره کرد که آن رشد رستورانهای بین ‌المللی در کشور  است. به گفته ی زمانی، شمار پیتزا فروشیها در تهران بیشتر از تعداد پیتزا فروشیها در کشور ایتالیا است که حدود ۴۲ غذای ایتالیایی در آنها طبخ و ارائه می شود. این موضوع در حالی اتفاق افتاده است که هنوز خوراکهای ایرانی سهمی ‌از منوی رستورانها و هت‌های کشور ندارند.

به گفته ی این استاد دانشگاه، تنوع خوراک در ایران دامنه ی گسترده ای دارد و اغلب ما نمیدانیم که مردم کهگیلویه و بویر احمد بیشتر از هفده نوع نان در سفره دارند.

غذاهای محلی در جای جای ایران با دستورالعملهای متفاوتی طبخ می‌شوند، قلیه ماهی چابهار و بوشهر هیچ شباهتی به هم ندارند، غذاهای سنتی سیستان و بلوچستان بسیار متنوع اند. در حالیکه در ایران هیچ رستوران کرمانی نداریم و حتی نام  ” آشپزی کویر ” را نشنیده ایم.

بسیار غم انگیز است که تعداد بیشماری از رستورانها با منوهای فرنگی در کشورمان کاملا شناخته شده و پر مشتری  هستند در حالی که غذاهای سنتی ایرانی ناشناخته باقی مانده اند.

اشتراک:

نظرات بسته اند