مژده ی باران برای روز جمعه

3

به گزارش سی اس وب به نقل از خبرگزای ایسنا، از روز جمعه یک سامانه ی بارشی در بیشتر مناطق کشور فعال شده و می توانیم انتظار بارش باران در تهران را نیز داشته باشیم.
مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، احد وظیفه از پایداری جوی در بیشتر مناطق کشور در روز پنج شنبه 14ام دی ماه خبر داده و برای بعد از ظهر روز جمعه، فعالیت یک سامانه ی بارشی جدید را پیش بینی کرد.

ورود سامانه ی بارشی به کشور

ورود سامانه ی بارشی به کشور

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: بر اساس آخرین نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی امروز (چهارشنبه ۱۳ دی ماه) بیشتر در سواحل شرقی و مرکزی خزر، دامنه‌های شرقی البرز و شمال شرق کشور خواهد بود و از اواخر وقت امروز از کشور خارج می‌شود.
وی اظهار داشت: امروز در مناطق شرق و جنوب شرق کشور وزش باد شدید رخ خواهد داد و احتمال خیزش گرد و خاک در پاره‌ای از این مناطق وجود دارد.
احد وظیفه افزود: امروز برای دامنه‌های جنوبی البرز وزش باد شدید پیش بینی می‌شود و طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج خواهد بود.
کارشناس سازمان هواشناسی عنوان ساخت: از بعد ازظهر جمعه مجددا فعالیت سامانه بارش‌زای دیگری از مناطق غربی دیگری آغاز می‌شود و از لحاظ تغییرات دما، روز چهارشنبه در نیمه شرقی کشور شش تا ۱۰ درجه کاهش خواهیم داشت. در سایر مناطق کشور نیز دما به صورت قابل ملاحظه‌ای نسبت به روز سه‌شنبه افزایش می‌یابد.
مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به آسمان صاف تهران طی روز پنجشنبه متذکر شد: دمای تهران در این روز بین ۱۳ و سه درجه سانتیگراد خواهد بود. همچنین آسمان تهران روز جمعه (۱۵ دی‌ماه) صاف تا کمی ابری، گاهی وزرش باد با بیشینه و کمینه دمای ۱۳ و دو درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

اشتراک:

3 دیدگاه

  1. سعید بنکدار در

    خدا کنه. کاشکی مژده ی بارش برف هم می دادن می رفتیم برف بازی می کردیم.

  2. یعنی میشه؟ ترکیدیم از بی برف و بارونی. این هواشناسی گوشی ما که اصن خبری از برف و بارون نمیده

  3. امیدوارم بارون بباره واقعا با این وضع بارندگی سال دیگه با کم آبی مواجه هستیم