6 راه برای فریلنسرها در حفظ یک زندگی شاد و سالم

0

در نهایت به چیزی که می خواستید رسیده اید! شغل ثابت خود را ترک کرده و به عنوان یک فریلنسر مشغول به کار در منزل تهران یا هر شهر دیگری شده اید. از این پس رئیس شما خودتان هستید، اما همچنان مسئولیت های بزرگی وجود دارد که باید فوق العاده مراقب آن ها بوده و با خراب کردنشان موقعیت خودتان را از دست ندهید.

در عین حال حفظ یک زندگی شاد، سالم و پرانرژی برای فریلنسرها فوق العاده اهمیت دارد. زیرا تنها در سایه زندگی شاد و سالم است که می توان مسئولیت ها را به نحو احسن انجام داد.

در اینجا به 6 راهی که می توانند تضمین زندگی شاد و سالم در کنار کار در منزل باشند، را ارائه می کنیم.

 

برای موفقیت در فرینلسنیگ مرز بین کار و خانه را تنظیم کنید

هنگامی که شما به عنوان یک فریلنسر شروع به کار می کنید، احتمالا مرز بین کار حرفه ای و زندگی روزمره تان در خانه و وظایفی که در خانه دارید برداشته خواهد شد. به واقع یکی از سخت ترین کارها این است که مرز مشخصی بین مسئولیت های خانگی و وظایف کاری خود ایجاد کنید.
شما باید یک منطقه را در خانه برای مسئولیت های کاری تان تعیین کنید. جایی از منزل که آرامش کافی و شرایط راحتی داشته باشد و بتوانید هنگام کار کردن در آن بهترین موقعیت را احساس کنید.
حتی می توانید از ایده های الهام بخش برای دکور منطقه کاری تان در منزل استفاده کرده و آن را به نوعی با دیگر قسمت های منزل مجزا و متفاوت سازید.

 

یک برنامه کاری حین کار در منزل ایجاد کنید

پس از این که فضای کاری خود را در خانه تعیین کردید، یک برنامه کاری که قابل انجام و پیگیری باشد، ایجاد نمایید. این برنامه کاری به شما کمک می کند تا از وقت خود به شکل کارآمدتری استفاده کرده و زمان روزمره تان را مدیریت کنید.
سعی کنید در زمان بندی خود بخش هایی از روز را که بالاترین کارایی دارید، به ساعات کاری اختصاص داده و زمان های کم توانی را به استراحت و دیگر مسئولیت های شخصی بدهید.

 

بیش از اندازه از خودتان متوقع نباشید

سازماندهی بخش مهمی از برنامه ریزی هایی ست که یک فریلنسر باید انجام دهد. در سازماندهی مسئولیت های قبول کرده و نحوه ی برآمدن از پس آن، نباید از خودتان بیش از آن چیزی که ظرفیتش را دارید، متوقع باشید.
مسئولیت های شگفت انگیز که به پایان رساندن آن ها نیاز به یک معجزه دارد را فراموش کنید. قرار نیست در نقش یک سوپرانسان ظاهر شده و کارهایی انجام بدهید که دور از حد انتظار است.
بهتر است پروژه ها را در حد و اندازه ای قبول کنید که مطابق با توانایی های شما هستند و برای به ثمر رساندنشان قرار نباشد انرژی بیش از توان خود خرج کنید.

6 راه برای فریلنسرها در حفظ یک زندگی شاد و سالم

6 راه برای فریلنسرها در حفظ یک زندگی شاد و سالم

امور مالی خود را منظم نگه دارید

کار به عنوان یک فریلنسر به این معنی است که شما مسئول هر جنبه ای از کسب و کار خود هستید و پول بخش مهمی از موقعیت شغلی و زندگی شما را به خود اختصاص می دهد. صورت حساب های شما استرس زا خواهند بود و در صورتی که نتوانید از پس آن ها به درستی بربیایید، مشکلات پیچیده تر خواهند شد.
باید بودجه و درآمد قطعی ماهیانه خود را با مخارج قطعی و ضروری هماهنگ سازی کرده و طوری خرج کنید که تناسبی میان دخل و خرجتان تا پایان دریافتی های بعدی حفظ شود.

 

خودتان را ایزوله نکنید! در اجتماع حضور داشته باشید

گم شدن در حباب کار و فراموش کردن جهان بیرون به سادگی در دنیای فریلنسینگ اتفاق می افتد. فریلنسرها باید بسیار مراقب باشند تا رابطه ی مستمر خود با دنیای بیرون را قطع نکرده و در مراودات اجتماعی، قرارهای دوستانه، رفت و آمد با فامیل و … حضور بیابند.

 

تغذیه خوب و ورزش

با تغذیه خوب و ورزش منظم می توانید یک زندگی شادتر و سالم تر داشته باشید. یک بدن سالم به شما کمک می کند تا تمام استرس های خود را کنار بگذارید.
خوب خواب نیز بسیار مهم است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که ساعت خوبی برای آن تعیین کنید.

اشتراک:

نظرات بسته اند