انتخاب موسیقی مناسب رستوران

0

در کنار تهیه تجهیزات رستورانی، می باید به فکر جزئیات دیگری از جمله موسیقی مناسب رستوران نیز در زمان راه اندازی رستوران باشید.

برای جذب مشتری در بازار رستوران های امروزی باید از سطح راه اندازی های اولیه و اصول ابتدایی فراتر بروید. اگر چه خرید تجهیزات رستورانی در حد عالی و انتخاب میز و صندلی های راحت رستورانی لازم و ضروری است، اما برخی جزئیات دیگر نیز نیاز می باشد.

به طور مثال شما می باید در طراحی منو کاملا با وسواس عمل کرده و آن را طوری پی ریزی کنید که برای مشتریان از هر گروه سنی و هر سطح اجتماع جذاب به چشم بیاید.

جذب مشتری با استفاده از موسیقی در رستوران

اگر چه در بیشتر رستوران های سنتی از موسیقی زنده برخوردار هستیم، اما پخش موسیقی در تمام رستوران ها می تواند باعث جذب مشتری گردد. مشتری ها در حالی که به انتظار آماده شدن سفارش غذای خود نشسته اند، می توانند با گوش دادن به یک موسیقی لذت بخش سرگرم بوده و اوقات خود را در آرامش بگذرانند.

همیشه نیازی نیست که این موسیقی به صورت زنده و با یک گروه اجرا شود، بلکه حتی پخش کردن یک موسیقی ملایم نیز می تواند تاثیرگذار باشد.

 

موسیقی مناسب رستوران ها

موسیقی مناسب رستوران ها

 

چطور موسیقی مناسب رستوران انتخاب کنیم؟

اما احتمالا از خود می پرسید که چه نوع موسیقی برای رستوران خود انتخاب کنید تا نظر مشتریان را به خوبی جلب نماید؟

بسته به این که رستوران شما در چه سبکی راه اندازی شده است، نوع موسیقی انتخابی تان می تواند متفاوت باشد.

فست فودها، رستوران های سنتی، رستوران های ایتالیایی، کافه ها و … همگی نیازمند موسیقی های متفاوتی خواهند بود.

انتخاب موسیقی برای رستوران های سنتی

در دسته ی رستوران های سنتی که وارد شویم، بهتر است از موسیقی های سبک آن، یعنی موسیقی های سنتی بهره بگیریم. در صورتی که فضا و بودجه ی کافی برای استفاده از گروه اجرای موسیقی در رستوران های سنتی وجود داشته باشد، نتایج به مراتب بهتری خواهیم گرفت. اما در غیر این صورت پخش موسیقی سنتی نیز می تواند به اندازه ای پاسخگو بوده و مشتری های رستوران را راضی نگه دارد.

مشتری هایی که به رستوران سنتی می آیند، انتظار دارند که در حال و هوای متفاوتی جای گرفته و ساعتی را در وضعیت سنتی به سر برند. پخش موسیقی سنتی به شما کمک می کند که فضای رستوران را کاملا همگام با این تم و ریتم بسازید.

 

موسیقی مناسب رستوران ها

موسیقی مناسب رستوران ها

 

انتخاب موسیقی برای رستوران های ایتالیایی

در مورد رستوران های ایتالیایی اوضاع متفاوت است. اگر در رستوران های ایتالیایی موسیقی سنتی پخش کنید، کمی خنده دار و نامأنوس خواهد بود. در این رستوران ها بهتر است که از موسیقی های سبک کلاسیک با صدای آرام استفاده شود. پخش موسیقی در صدای آرام و با ریتم ملایم، به مشتریان رستوران آرامش بخشیده و آن ها از به سر بردن در فضای رستوران ایتالیایی احساس رضایت می کند.

به طور کلی در مورد رستوران های ایتالیایی همه چیز گرفته از تجهیزات رستوران تا میز و صندلی و ظروف و نیز طراحی منو باید در سبک خاص ایتالیایی باشد.

 

موسیقی مناسب رستوران ها

موسیقی مناسب رستوران ها

 

انتخاب موسیقی برای فست فودها

فست فودها حال و هوای دیگری دارند. در فست فودهای معمولی کمتر فاکتور شاعرانه ای مشاهده می کنیم. استفاده از رنگ های شاد و تند مثال نارنجی، سبز، زرد و قرمز محیط شادی به وجود آورده و مشتری ها احتمالا علاقه مند به پخش یک موسیقی کمی ریتم دارتر هستند.

با در نظر گرفتن این شرایط در محیط فست فودهای امروزی پخش موسیقی کلام دار می تواند جالب بوده و در جذب مشتری موثر واقع شود.

این در حالی ست که در رستوران ایتالیایی به هیچ وجه علاقه مند به پخش موسیقی با کلام نیستیم. اما در فست فودها پخش موسیقی کلام دار به روز و ترندهای جامعه، کاملا مناسب خواهد بود.

انتخاب موسیقی برای کافی شاپ

در مورد کافی شاپ ها نیز می توانید به سمت موسیقی های ملایم و لطیف بروید. استفاده از موسیقی متن فیلم های مشهور و یا موسیقی های امروزی که ریتم ملایم و روح نواز داشته باشند، در کافی شاپ ها جواب خواهد داد.

در کافه ها نیز می توانیم از موسیقی های کلام دار استفاده کنیم. با در نظر گرفتن این که نوع متن متناسب با فضا بوده و موسیقی از ریتم آرامش بخشی برخوردار باشد.

به کار بردن پتانسیل های موسیقی می تواند در بالا بردن سطح رضایت مشتری و به دست آوردن مشتری های وفادار بسیار موثر عمل کند. این فاکتور که شاید در ظاهر چندان مهم نباشد، وجه تمایز پررنگی میان رستوران داری های موفق و رستوران های کم بهره به شمار می رود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص و دریافت راهنمایی می توانید از مشاوران راه اندازی رستوران بهره بگیرید. مشاور حرفه ای به شما خواهد گفت که دقیقا از چه سبک موسیقی، اجرای زنده یا پخش به تنهایی بهره بگیرید تا با صرف کمترین هزینه، بالاترین بازخورد را به دست بیاورید.

اشتراک:

نظرات بسته اند