” موزه یخی سحر” استانبول

0

یکی از جاذبه های دیدنی استانبول موزه یخی سحر است، این موزه تماما از یخ ساخته شده و در تمام روز های سال به روی گردشگران باز است.

استانبول بزرگ ترین شهر کشور ترکیه است و مرکز فرهنگی و اقتصادی آن است و از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به شمار می رود.
شهر استانبول با جاذبه های گردشگری فراوان به یکی از شهرهای مهم توریستی در جهان تبدیل شده است. وجود موزه ها، کاخ ها، مساجد تاریخی و قدیمی با معماری های شگفت انگیز در کنار جاذبه های دیگری چون دریا و جزیره های زیبا و دیدنی، بافت موزه گونه خود شهر و وجود مراکز خرید و غذاهای بسیار خوشمزه همگی دست به دست هم داده تا گردشگران را به سوی این شهر باستانی ترکیه بکشاند.

اگر با تور ویژه استانبول سفر کردید حتما موزه یخی استانبول را دیدن کنید. این موزه یکی ا دیدنی های لذت بخش استانبول است.

” موزه یخی سحر” استانبول از آوریل 2010 بود که به روی گردشگران باز شد. محل این موزه در مرکز خرید Bayrampasa واقع شده؛ اگرچه آب و هوای استانبول معتدل است اما این موزه در تمام فصول سال به کار خود ادامه می دهد.

موزه یخی سحر

موزه یخی سحر

در زمان ورود به موزه بازدید کنندگان میبایست از یک تونل یخی عبور کنند تا به محوطه موزه برسند.

در داخل موزه انواع مجسمه ها و اشکال مختلف به چشم میخورند. این آثار توسط مجسمه سازهای ماهر از یخ تراشیده شده اند و برای ساخت آنها بسیار تلاش شده است.

کشتی و خانه هایی به سبک خانه وایکینگ ها که تماما یخی هستند به راستی که محسور کننده هستند.

برای ساخت موزه از 300 تن یخ که 650 متر مربع است استفاده شده و همواره دمای موزه در حدود 5 درجه سانتیگراد زیر صفر نگاه داشته می شود.

دستگاه های هوشمند خنک کننده که در تاسیسات موزه استفاده شده اند همواره دما را زیر نظر گرفته تا با ورود گرمای حاصل از فعل و انفعالات بازدیدکنندگان همواره دما ثابت بماند.

اشتراک:

نظرات بسته اند