موبایل هایی که در طرح رجیستری غیر فعال شدند، اینگونه فعال می شوند

0

بعد از اجرای طرح رجیستری در کشور، بسیاری از موبایل هایی که در دستان مردم است، غیر فعال شد. اما بنا بر آخرین اخبار منتشر شده، اعلام شده است که با پرداخت عوارض گمرکی 15 درصدی، موبایل های غیرفعال شده دوباره فعال خواهند شد.

رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد، در این باره گفت که پرداخت عوارض، موبایل های غیر فعال شده را فعال می کند.  این در حالی است که بنا بر آمار منتشر شده ،تا کنون بیش از 30 هزار دستگاه آیفون در اجرای طرح رجیستری قطع شده اند و بیش از نیمی از آنها به شبکه بازگشته‌ است، بازگشتی که علت عمده آن نقص و اشتباه در سیستم پایش اولیه سامانه همتا بوده است و نه کاربران و خریداران آن موبایل ها.

رفع مشکل گوشی های غیرفعال شده با پرداخت عوارض

رفع مشکل گوشی های غیرفعال شده با پرداخت عوارض

افشین اکبری حدادی، رئیس اتحادیه موبایل فروشان مشهد، به تلفن‌های همراهی اشاره می‌کند که در اختیار مردم، ویترین موبایل فروشان و یا در انبارها وجود دارد که خاموش هستند.

تاکید او بر برند های اپل، گوگل پیکسل، موتورولا، بلک‌بری و ال‌جی است که تا امروز مشمول این طرح شده اند، به گفته ی او، این موبایل ها باید روشن شوند و در شبکه ثبت شوند.

به گفته وی در صورتی که این تلفن‌های همراه روشن نشود،  آنتن شبکه به آنها تعلق نمی‌گیرد و به طور موقت تا یک ماه می‌تواند از شبکه استفاده کند و سپس آنتن این تلفن‌های همراه قطع خواهد شد.

رفع مشکل گوشی های غیرفعال شده با پرداخت عوارض

رفع مشکل گوشی های غیرفعال شده با پرداخت عوارض

همچنین افشین اکبری حدادی در خصوص فعال سازی آنتن تلفن‌های قطع شده این گونه می گوید:

«با پرداخت عوارض گمرکی به میزان 15 درصد به منظور فعال سازی آنتن تلفن همراه می‌توان شبکه را در گوشی‌های فاقد شبکه فعال کرد.البته اولین پرداخت شامل معافیت 80 دلار و کسر این مبلغ از مقدار عوارض کل خواهد بود.همچنین هر مسافر یک مرتبه در سفر خود به خارج از کشور فرصت دارد تلفن همراه خود را در سامانه مسافری گمرک ثبت و با پرداخت عوارض کد فعال سازی تلفن همراه خود را دریافت کند.»

وی در خصوص طرح انتقال مالکیت تلفن‌های همراه نیز گفت: انتقال مالکیت به این معنا و مفهوم است که تلفن ‌همراه هر فرد انحصارا مربوط به خود آن شخص محسوب می‌شود لذا تلفن‌های همراهی که شامل طرح ریجستری شده‌اند، حتما باید با انتقال مالکیت به فروش برسند.

اشتراک:

نظرات بسته اند