مهمانی عید؛ یک غذای مدرن مثل مرغ سوخاری رژیمی

1

چیزی به شروع فصل زیبا و با شکوه بهار نمانده است. عید که بیاید، بسیاری از خویشان و دوستان ما به خانه مان می آیند تا دیداری تازه شود. در این بین، شاید برخی از ما دوست داشته باشیم، آستین بالا بزنیم و با از مهمانانمان با یک نهار و یا شام پذیرایی کنیم.
بیایید کمی خلاقیت به خرج دهید و اینبار به جای سبزی پلو با ماهی، با یک غذای مدرن تر از مهمانانمان پذیرایی کنیم، مثلا غذایی مانند مرغ سوخاری رژیمی!
بله رژیمی، بهتر است کمی هم به فکر مهمانانی که رژیم دارند و به خانه ی شما می آیند هم باشید! اجازه دهید با خیال آسوده و بدون ترس از افزایش وزن سر سفره ی پر مهر شما بنشینند.
با ما باشید تا در ادامه ی مطلب شما را با طرز تهیه ی این مرغ سوخاری آشنا کنیم!

مهمانی عید؛ یک غذای مدرن مثل مرغ سوخاری رژیمی

مهمانی عید؛ یک غذای مدرن مثل مرغ سوخاری رژیمی

طرز تهیه ی یک مرغ سوخاری رژیمی برای مهمانی های عید

همان طور که گفتیم، قرار است این مرغ سوخاری رژیمی باشد، پس برای درست کردن آن، هیچ خبری از روغن نیست و یعنی برای تهیه ی آن باید به سراغ فر بروید.
اکنون نوبت به مواد اولیه می رسید. برای تهیه ی این مرغ سوخاری ویژه، به مواد اولیه زیر نیاز دارید:

مواد لازم:

۴ عدد سینه مرغ بدون استخوان
۲ پیمانه پودر سوخاری
۱ پیمانه آرد
۵ عدد تخم مرغ هم زده
۱ قاشق چایخوری نمک
½ قاشق چایخوری پودر سیر
½ قاشق چایخوری پودر پیاز
½ قاشق چایخوری پاپریکا
½ قاشق چایخوری ریحان خشک
½ قاشق چایخوری آویشن
½ قاشق چایخوری فلفل

طرز تهیه مرغ سوخاری رژیمی

از آنجایی که بایستی فر گرم باشد، باید قبل از شروع کار درجه ی فر را در دمای 190 درجه ی سانتی گراد قرار دهید و آن را روشن کنید. سپس دست به کار شوید و مرغ سوخاریتان را آماده کنید.
برای این کار، سینه مرغ را از وسط به دو نیم تقسیم کنید و سپس آن ها را به نوارهای باریک برش زنید. حال پودر سوخاری را با باقی ادویه هایی ذکر شد، درون ظرفی با هم مخلوط کنید. حال نوارهای باریک مرغ را در ایتدا درون آرد، بعد درون تخم مرغ و سپس درون پودر سوخاری بزنید و خوب بغلتانید تا همه قسمت های آن، آغشته به پودر سوخاری شود.
حال روی سینی فر یک لایه روغنی قرار دهید و مرغ های سوخاری را درون آن بچینید و برای مدت 20 دقیقه درون فر قرار دهید تا طلایی شود. در نیمه های این زمان، مرغ ها را برگردانید تا هر دو طرف یکدست طلایی و پخته شوند.
این مرغ سوخاری، به همین آسانی تهیه می شود. می توانید آن را برای مهمانان عید نوروز خود درست کنید و از آن ها پذیرایی کنید.

اشتراک:

۱ دیدگاه