من از گورانی ها می ترسم

0

من از گورانی ها می ترسم نوشته ی بلقیس سلیمانی نویسنده ی پرکار از شهر کرمان است که به وسیله ی نشر چشمه منتشر و پخش گردیده است.
برای خرید کتاب به صورتی که پس از خواندن اولین صفحه تا پایان آن قادر به زمین گذاشتن رمان نباشید، کتاب من از گورانی ها می ترسم را امتحان کنید.
به ویژه آن که هم اکنون می توانید با دانلود کتاب از طریق کتابخوان فیدیبو نسخه ی الکترونیک رمان من از گورانی ها می ترسم را با پرداخت 10 هزار تومان به جای قیمت واقعی 13 هزار تومان دریافت نمایید.

دانلود کتاب | من از گورانی ها می ترسم

دانلود کتاب | من از گورانی ها می ترسم

خلاصه داستان من از گورانی ها می ترسم

داستان من از گورانی ها می ترسم به سراغ زنی به نام فرنگیس می رود که در حوالی دهه ی چهلم زندگی خود بوده و برای نگهداری از مادر پیرش به شهر کوچک گوران رفته است. قرار است فرنگیس برای دو ماه پیش مادرش مانده و از وی نگهداری کند. وی تمام مدت از این می ترسد، حالا که نوبت نگهداری از مادر به او افتاده، در این مدت برای مادرش اتفاقی افتاده و از دنیا برود. پیش از این نیز هر بار که برای نگهداری از مادرش به گوران می آمد همین احساس را داشت اما این بار به دلیل نامعلومی بیشتر از همیشه این کابوس را با خود همراه دارد.
فرنگیس که به تازگی از همسرش طلاق گرفته، برخی مشکلات روحی از این ماجرا را نیز با خود به دوش می کشد و…
چیزی که بیشتر نقدها نسبت به این داستان روا داشته اند، تعدد شخصیت های رمان مورد بحث می باشد. اکثر غریب به اتفاق منتقدین این طور ابراز می کنند که تعداد شخصیت ها و وقایع این رمان بسیار زیادتر از حد نیاز بوده و نویسنده در پی هم دست به خلق شخصیت زده در حالی که در بسیاری از جاها شخصیت های اضافه در داستان وارد می شوند که بود و نبودشان واقعا تاثیری بر روال پیشروی قصه ندارد.

قسمتی از رمان من از گورانی ها می ترسم

خانه ی بزرگ حسرت همه ی سال های تهران نشینی ام بوده و هست . کم ئر خانه های درندشت حاجی پیله روی بزرگ شده بودم که گاهی بعضی اتاق ها و گوشه کنارهایش را ماه به ماه نمی دیدم اما در تهران از هر طرف که می رفتم به دیوار می خوردم.

اشتراک:

نظرات بسته اند